Wpis z mikrobloga

Dajcie mi jakieś źródła informacji które nie są jakoś nacechowane jakąś opcją polityczną.

Albo jak nie jesteście w stanie mi takich podać to podajcie mi takie które uważacie za apolityczne.

Swego czasu robiłem tak, że jak znalazłem coś co mnie interesowało to patrzyłem na jakieś newsy z natemat i potem patrzylem na jakieś republiki a na końcu sprawdzałem czy pap nie wydał takiej informacji.

Za każdym razem news był zupełnie nieczytelny, bo każda strona coś ukrywała a coś udowadniała zgrabnie używając logiki z obrazka.

W sumie przydałaby się taka strona, która bierze newsy i je jakoś agreguje tematycznie i podaje po 10 odnośników do różnych dostawców informacji. Swego czasu korzystałem z google news, ale tam też już zaczęło się segregowanie na podstawie jakiś hashtagów, a nie każda strona ich używa ( google news zdominowane jest przez jedną grupę kapitałową)

Pomożecie?

#neuropa #4konserwy #wiadomosci #dziennikarstwo
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Maciek5000: zawiewa w prawo, czasem jak wiuchnie to aż mi się przepona uruchamia i się śmiać zaczynam
@DizzyEgg: czasem napiszą coś właściwego, a czasem robią szmirę, więszkość artykułów jednak nasączona jakimś takim ukrytym lewicowym podejściem
@QuantumMechanist: nie wiem czemu, ale mam wrażenie że to drugie conowego tylko takie ukrywające się
  • Odpowiedz
@QuantumMechanist: wlasnie mialem dodać, że w sumie to nie jest conowegov2 ale nadal cos jest z tą stroną nie tak, jescze nie wiem co, jak znajdę ten pstryczek to dam znać, bo nie wierzę w bezstronność tych informacji
  • Odpowiedz
@QuantumMechanist: Wyglada mi to jak dane z banku światowego, tylko nie zbierane od samych krajów, a poprzez różne źródła, ciężko to porównywać nawet z uwagi na to, że kraje z HIV ukrywają ludzi z hiv, kraje z długiem ukrywają długi, a kraje gdzie jest przestępczość ukrywają przestępczość xD

Ale wrzucam na listę danych do zescrapowania, zobaczymy czy nie manipulują nimi w razie potrzeby.
  • Odpowiedz
czasem napiszą coś właściwego, a czasem robią szmirę, więszkość artykułów jednak nasączona jakimś takim ukrytym lewicowym podejściem


@zbyssto: to zależy od autora, niektórzy w wyborczej piszą brednie, a inni z sensem. To się nazywa pluralizm. Wbrew temu co piszą na wykopie, michnik nie narzuca im jednej, konkretnej linii. Są liberałowie, ale są też socjaliści, itd.

Also, jeśli chcesz naprawdę dobrego dziennikarstwa, to tylko Financial Times. Niestety, jest za paywallem z zaporową ceną (ponad 100zł/miesięcznie). Oczywiście pełnej obiektywności i bezstronności nie ma, to jest niemożliwe, szczególnie jeśli mają też publicystykę. Mimo tego, na tle innych mediów naprawdę czuć, że starają się patrzeć na szerszy
  • Odpowiedz
@zbyssto: Rzepa i Wyborcza. Jedna troche mocniej konserwatywna, droga nieco liberalna.
Poziom zwykle niezly.
Abonament najlepiej kupowac jak jest przelom roku, bywaja promocje po 50%.
  • Odpowiedz