Wpis z mikrobloga

#niemcy #zagranico #emigracja

cześć Mircy. siedzę tak dużo w Niemczech, że stwierdziłem, iż to prawie już emigracja po hotelach i wypadałoby nabyć drugą kartę SIM żeby rachunki za telefon trochę zniwelować. polecicie jakieś sensowne plany z łatwo dostępnymi doładowaniami? przeglądałem trochę ten spis pakietów, ale jak to wszystko co jest dostępne to jest dramat większy niż się spodziewałem. a doprawdy, nie spodziewałem się żadnych opcji unlimited ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 12
@Mald: usługi bankowe i telefoniczne mamy lepsze niż praktycznie każdy kraj w jakim byłem, nie ma powodów do narzekania

@Yinxol: potrzebuję internetu do kontaktu ze znajomymi, rozmowy i smsy mam i tak za grosze, poza tym większość z telefonu służbowego(tak, mogę)

@Jankes89: gorzej, jak w chlewie (;

też słyszałem tutaj o Aldi, że jest ok. muszę jeszcze popytać ludzi w pracy
@Mald: w obecnym hotelu jak przyjeżdżamy po weekendzie już czekają na nas kartki w pokojach, sprawa ogarnięta, nie ma tragedii ;) ale bywałem w takich, gdzie internet jak z modemu 56kbit/s albo gdzie na dole była śmieszna drukarka paragonów z hasłem i loginem z przycikami 1/2/3 odpowiadającymi długością ważności hasła :D niestety, tylko jeden z naszych hoteli ma naprawdę przyzwoity net z możliwością podpięcia się kablem, a szkoda
@ilmash: @Yinxol: @Mald: ja jadę na najbliższy miesiąc i potrzebowałbym jakąś kartę do neta. Jak rozumiem Aldi kupuję starter za 13€, na koncie mam 10, a za 9,99 kupuję pakiet 1,5 GB? Tam naprawdę jest tak jak w lesie? Muszę rejestrować tego prepaida, czy coś? Czy wrzucam do koszyka, płacę, wkładam i śmiga?
@palcem_robiony: jak Ci ktoś podał taką specyfikację tego neta to się będziesz cieszył jak się messenger zsynchronizuje. przeżyłem swoje po hotelach i w obecnym zdecydowaliśmy się zostać na dłużej właśnie też ze względu na znośnego neta, bo to naprawdę trudny temat dla nich ewidentnie ()
@ilmash ja kupilem kartę z Aldiego i znajomy rejestrowal ja telefonicznie po niemiecku, po okolo 24h od rejestracji mialem aktywny pakiet. Nie narzekam, naprawdę fajnie śmiga i najatrakcyjniej cenowo wychodzi :)