Wpis z mikrobloga

Mireczki, tak se postanowiłem wejść w #5x5 na #silownia

Legitnie?

Dzień A
Przysiad 5x5
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 5x5
Wiosłowanie sztangą podchwytem 5x5

Dzień B
Przysiad 5x5
Wyciskanie Żołnierskie 5x5
Martwy ciąg 1x5

Dzień A
Przysiad 5x5
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 5x5
Wiosłowanie sztangą podchwytem 5x5
  • 34
dlaczego martwy 3x5 za duzo?


@Snejk_: za dużo, bo robisz siad, a przecież to podobne. zobaczymy, jak będzie mi dobrze szło, to dorzucę serii. na razie zaczynam w tym systemie (do tej pory robiłem zwykłe FBW).

PS. rozumiem, że te 2,5 kg dorzucam co trening, nie co tydzień, nie? Czyli jeżeli np. mam 70 kg przy pierwszym treningu A, to drugi w tygodniu trening A zaczynam już z 72,5?
@kawa-i-papierosy: rownie dobrze daruj sobie dipsy bo przeciez robisz plaska a to podobne, nie? Co do ciezaru, to zalezy jak nisko zaczynasz. Na poczatek mozesz i dokladac 2,5kg/trening. Jak progress stanie to deload i lecisz z 2,5kg na tydzien.
@Fitoplankton: @Snejk_: @hornysausage:

Ej, co ja przeczytałem na fabrykasily.pl, oni czegoś nie kumaja, czy ja nie kumam? Przecież 5x5 zaczyna się z 50 proc. maxa, nie?

4. Na czym polega trening FBW 5x5?

Trening FBW 5x5 jest to dość specyficzna metoda treningowa, która pozwala zaskoczyć mięśnie, dając im nowy bodziec treningowy. Istnieje dużo odmian takiego treningu, jedną z nich jest metoda 5x5, czyli wykonujemy 5 serii i 5 powtórzeń
@kawa-i-papierosy: fabryka sily to gowno.
@Snejk_: czy Twoim jedynym argumentem jest "zobaczymy sie przy 200kg"? Niektorzy odchodza od mc w sesjach treningowcych (harripotta) tlumaczac to wlasnie za duzym obciazeniem dla organizmu. Z jego zdaniem tez bedziesz konkurowac? Widzisz jest pelno ludzi co robi cwierc siady, siady na smitie, czy to tez jest wyznacznikiem tego ze jest to ok??? 3x mc blisko maxow jest ok, ale nie po 5x5 siadow blisko
@hornysausage: przykład z Clarencem troche z dupy z kilku powodów: 1. Lifter z worldclass wynikami, ktory opiera swój trening o autoregulacje. 2. Na jednym treningu Clarence prawdopodobnie robi większa objetosc niz OP na swoim planie przez caly tydzien. Nie wiem co tu porównywac: Clarence zrezygnował z ciągu bo zrobił 5x5x250kg w siadach, także OP ma zrezygnować bo zrobił 5x5x60kg? No tak, zabiją go te 3 serie na 100kg w ciagu. Rownie