Wpis z mikrobloga

Potrzebna pomoc!:) Mam 3 konta na thunderbird i nagle znikła mi poczta odebranez jednego( dokładnie rok od lutego 2016 do lutego 2017). Reszta kont jak i wysłane na felernym koncie wszystko ok. Więcej mam ustawione żeby wiadomości z serwera ściągał po 30 dniach , w związku z tym część wiadomości z stycznia tego roku jest na serwerze, ale on ich nie ściąga (tak jakby były ale ja ich nie widzę. Może powinien być też tak czar, ale się wstrzymam a nuż ktoś podpowie:)
#thunderbird # mozilla #pytaniedoeksperta
wołam też @mooka bo widzę że sporo się w tym udziela
  • 3
@mariokit:
Na początek zrób kopię zapasową całego profilu TB - folder %AppData%/Thuderbird/..

A nie robiłeś przypadkiem archiwizowania wiadomości, masz folder Archiwum w tej skrzynce? Spróbuj kliknąć prawym na folderze odebranych i wybierz właściwości, potem kliknij przycisk "Napraw folder" - może to pomoże.

Więcej mam ustawione żeby wiadomości z serwera ściągał po 30 dniach


A może masz ustawione, żeby kasował po 30 dniach? Sprawdź albo napisz, w którym miejscu to ustawiłeś...
@moooka: źle napisałem chodziło mi że ma usuwać po 30 dniach. Żadnej archiwizacji nie robiłem(folder pusty). Przez napraw próbowałem, nic się nie pojawia. Zapomniałem dodać że aktualne wiadomości przychodzą normalnie
@mariokit: Więc skoro ustawiłeś, że ma usuwać po 30 dniach, to dlaczego właściwie dziwisz się, że poznikały wiadomości? :-) Zasadniczo staram się nie zaznaczać takich opcji, wolę jednak samodzielnie decydować co i kiedy usunąć.

A spróbuj jeszcze uruchomić program w trybie awaryjnym, to znaczy podczas kiedy uruchamiasz TB (klikasz na ikonę), przytrzymaj klawisz shift, potem wybierz tryb awaryjny. Thunderbird uruchomi się bez dodatków z domyślnymi ustawieniami, czasem to pomaga. To znaczy,