Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki potrzebna pomoc w rozwiązaniu pytania zagadki:

Kategoria: muzyka;
Podpowiedź: gitara basowa
Zagadka: Co to jest na zdjęciu?

Dostałam ją z 10 lat temu od kumpla jako prezent urodzinowy, żeby zacząć się uczyć gry na niej... Do tej pory nie zaczęłam, a przyszedł czas na fotelik samochodowy, krzesełko do karmienia i auto w kombi, więc wyprzedajemy z moim niebieskim swoje relikty młodości. Trudno jednak coś sprzedać, gdy nie ma się pojęcia co to, a oznaczeń brak.

O samej gitarze, z tego co pamiętam, była to także pierwsza gitara mojego kumpla więc z lekka licząc ma nie mniej niż 25 lat. Wystąpiła w teledysku jakiejś black metalowej kapeli, nigdy nie doszłam do tego jakiej. Jakieś 8 lat temu zmieniłam jej struny i ponoć facet w sklepie muzycznym ją nastroił. Zakładam więc, że działa.

#kiciochpyta #muzyka #gitara #gitarabasowa #pytanie
rudaad - Mirki, Mirabelki potrzebna pomoc w rozwiązaniu pytania zagadki:

Kategoria...

źródło: comment_lXs4Ou7LJeFrzVzipatOMGUuDBB6ybT4.jpg

Pobierz
  • 13
@rudaad: Myślę, że to jakiś no-name. Pewnie robiony za komuny, przez jakiegoś pasjonata. Kształt korpusu strasznie razi po oczach. Wg. mnie nie jest więcej warta jak tylko ozdoba. Ale wiadomo, trzeba takie coś ograć, wtedy dopiero można coś mówić na temat basu.

Myślę, że to może być jakaś Jolana, jeśli już miałbym wskazać firmę - oni mieli kiedyś bardzo dziwne kształty basówek i niekonwencjonalne wykonanie - często po prostu do dupy
@dhMichu: Kształtem korpusu zdecydowanie przypomina bardziej Rodena, niż cokolwiek ze stajni Jolana :) Choć zakładam, że bez jakichkolwiek oznaczeń jest, tak jak pisał @MrFruu , no-name domowej roboty wzorowany na tamtym modelu.

Dzięki Mirki.