Wpis z mikrobloga

@Gimbazjon303: ja wiem, że to jest część tradycji i dychające już w agonii ostatki naszej kultury szlacheckiej. Szlachta jednakże wymarła, a nie wszystkie tradycje nadają się do kultywacji.

Co w tym złego? No przede wszystkim bezsensowna przemoc dla "rozrywki". Zaraz pewnie ktoś będzie próbował, to zbić jakimś wesołym zdjęciem myśliwego rozrzucającego paszę po lesie "ZOBA BEZ NIEGO TE DZICZKI BY NIE PRZEŻYŁY I TAK", ale nie chce mi się kolejny raz tego tłumaczyć łopatologicznie.

@Ideologia_Gender: > "zjawisko jest rozdmuchiwane i koloryzowane", a pelikany
  • Odpowiedz
Nie chcę też tworzyć kolejnej gównoburzy na ten temat. To jest moja opinia i zdania raczej nie zmienię, podobnie jak wy.


@desensitization: A wcześniej piszesz, że myślistwo to niedobitki szlachty.... Nic dziwnego, że nie zmienisz podejścia jeśli twoja wiedza jest taka. Poczytaj sobie neutralne źródła po co jest myślistwo w Polsce i Europie a potem pisz takie rzeczy... Ech ;/
  • Odpowiedz
to jest część tradycji i dychające już w agonii ostatki naszej kultury szlacheckiej. Szlachta jednakże wymarła, a nie wszystkie tradycje nadają się do kultywacji.

@desensitization: Niestety masz rację. W krajach, w których łowiectwo opiera się w dużej mierze na kulturze ziemiańskiej, myśliwych jest mało. Piszę "niestety", ponieważ ta tradycja, ten rodowód łowiectwa jest piękny.
Natomiast w krajach gdzie już wpływy ziemiańskie znacznie osłabły, lub występują tuż obok współczesnego łowiectwa, polowaczka
  • Odpowiedz
@desensitization:

Co w tym złego? No przede wszystkim bezsensowna przemoc dla "rozrywki".

Po części się zgadzam. Są myśliwi, którzy grubo przesadzają z pozyskiwaniem zwierzyny, ale jest to zdecydowana mniejszość.

A to #!$%@? psa, a to konia, a to sąsiada, który jechał na rowerze bo go pomylili
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: I jeszcze z łuków mogą polować!

lepiej jak taki dzik pożyje sobie na wolności kilka lat i dostanie kulkę niż taka świnia, która żyje w ciągłych męczarniach.

@chalmi: A wiesz, że są ludzie którzy uważają, że to tak nie działa, bo świnia była od urodzenia przeznaczona do zabicia?
  • Odpowiedz