Wpis z mikrobloga

@desensitization: czyli śmierć zadana przez człowieka jest nienaturalna, ponieważ człowiek jest elementem sztucznym, obcym temu światu? wybacz, ale nie dla mnie te bajki - nie jestem katolikiem;] za to mam dużo współczucia wobec zwierząt i nie jestem miękka fają, która zamiast strzelić woli patrzeć na śmierć głodową.

miękka faja jednak cię rusza, ale już się nie tłumacz( ͡° ͜ʖ ͡°). a skoro zabicie kury było dla
  • Odpowiedz
@desensitization: Ło panie, szlachta żyje, tylko nie jest uznawana jako odrębna kasta przez nasz system. Nie zmienia to faktu, że ludzie kultywujący i wynoszący z domu kulturę szlachecką nadal istnieją.

Ameryka czy Europa, wszystko i tak sprowadza się do prostej konkluzji - i bez polowań wszystko by się wyzerowało do naturalnego stanu. Nadwyżka danej populacji zdechłaby z głodu, ustępując miejsca tej, która do tej pory była zagrożona wyginięciem i tak w koło Macieja...


W 1985 r i latach wcześniejszych w jednym z łowisk dzierżawionych przez moje Koło Łowieckie było zaplanowanych do odstrzału 7 dzików. Planu się zwykle nie wykonywało, bo dzików po prostu nie było. Jest 32 lata później i w planie mamy 100 dzików, gdzie plan można wykonać bez problemu. Dlaczego ? Otóż zmieniła się kultura agrotechniczna, pełno hodowanych jest wysokobiałkowych pasz, kukurydzy, dziki rozmnażają się jak króliki. I tak jak było zawsze i powinno być - listopad/grudzień huczka w marcu lochy się prosiły to teraz w ciągu roku mogą być 2-3 mioty. Więc mamy 3 mioty po 8 warchlaków = 24 nowe dziki z jednej(!) lochy rocznie. Oczywiście, część zjedzą lisy, część zdechnie, itd. ale w tym wszystkim nie chodzi o to, żeby dziki nie miały co jeść i zdychały z głodu, tylko byśmy MY mieli co jeść - i nie mówię tu o dziczyźnie a o plonach rolników. Bo co za interes miałby rolnik jeśli wszystko co zasieje zjadały dziki ? Jeśli udałoby się wyhodować mu np. to pole kukurydzy to jestem pewien, że nie miałby co jesienią zbierać.
I można oczywiście wymyślać - "to niech sobie rolnik ogrodzi pole jak ma problem", ale dziki nie są głupie, z siatką, płotami sobie radzą bez najmniejszego problemu. A nie wyobrażam sobie, żeby każdy rolnik nagle miał postawić betonowy mur w około
  • Odpowiedz
@desensitization: Zapomniałem jeszcze - inna sprawa to dajmy na to ASF - który objąłby zasięgiem cały kraj gdyby nie kontrola liczebności dzika. Jaki to ma związek ? Ano taki, że świnie z obszarów objętych ASF idą do utylizacji i na danym obszarze nie można hodować świni przez jakiś tam okres. Teraz wyobraźmy sobie jego rozprzestrzenienie na całą powierzchnię kraju - rolnicy, którzy wcześniej męczeni byli przez dziki, których populacja była
  • Odpowiedz
dla mnie polowanie w Europie czy Ameryce jest tak samo obrzydliwe i bezzasadne.

@desensitization: Ohoho! Czyżbyśmy tu mieli konesera safari?! Bo Afryki w tym zestawieniu nie wymieniłeś. Jeśli tak to bardzo się cieszę! Polowania azjatyckie również reflektujesz?
  • Odpowiedz