Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #bron i #strzelectwo proszę o poradę.
Mam możliwości lokalowe do otwarcia strzelnicy. Korytarz w wielkim kompleksie magazynowo-produkcyjnym. Przestrzeń nie nadająca się na wynajem więc "nieprzydatna" do żadnych innych celów. Chciałbym otworzyć tam NIEKOMERCYJNĄ strzelnicę, dla potrzeb własnych i znajomych/rodziny. Kontaktowałem się już z UM Łodzi i pan, po moim pytaniu co sobie życzą aby zatwierdzić regulamin strzelnicy, odpowiedział, że w sumie oni tylko zatwierdzają takowy regulamin a inne odbiory to już nie oni.
Na moje pytanie o jakie odbiory chodzi, odpowiedział: no wie pan, atesty odbiór nadzoru budowlanego, ochrony środowiska." Moje zdanie jest takie, że poza regulaminem i szkicem/zdjęciami planowanej strzelnicy, informacjami gdzie miałaby się znajdować, tytułem do nieruchomości, nie muszę uzyskiwać żadnych dodatkowych "odbiorów". Nic nie buduję a jedynie adaptuję. Budynek ma odbiory techniczne i nie znajduje się na gruntach o których mowa w ustawie (lustro wody, park itp)
Czy najpierw budować kulochwyt i całą resztę a potem występować o zatwierdzenie regulaminu, ryzykując odrzucenie wniosku, czy odwrotnie? Dodam, że nie planuję by strzelnica miała swoją broń a jedynie broń przyniesioną przez strzelających więc magazyn też nie jest potrzebny.

Drugie pytanie to: czy posiadając pozwolenie na broń sportową i szkolenie prowadzącego strzelanie, mogę użyczać mojej broni na terenie zalegalizowanej mojej strzelnicy, osobom nie posiadającym patentu/licencji pozwolenia. Czy licencja instruktora jest tu konieczna jeśli strzelanie będzie miało charakter rekreacyjny a nie szkoleń komercyjnych. Dziękuje za pomoc Mireczki. Miasto to Łódź jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie.
  • 7
@lostsheep: zawsze na miejscu musi być obecna osoba posiadająca uprawnienia prowadzącego strzelanie. Instruktor nie jest potrzebny. Na "legalnej" strzelnicy pozwolenie na broń nie jest wymagane, więc możesz udostępniać broń posiadaną do dowolnego celu. Oczywiście jak spytasz o to WPA to Ci powiedzą, że nie wolno, ale oni nie stanowią prawa. ;)

Co do kwestii technicznych związanych z dopuszczeniem strzelnicy - jest na forum forum WBP (http://forum-bron.pl/viewforum.php?f=75 ) parę osób, które
@lostsheep powodzenia i trochę zazdro ;) strzelnica kryta to wg mnie lepszy pomysł niż otwarta - mniej możliwości dla przeciwników: że za glosno, że gdzieś znaleźli pocisk co jakimś cudem się uwolnił itp. Co do broni to nigdy nie stosuj sformułowania "użyczyć" bo sam się podkladasz, użyczenie nosi cechy trwałego/czasowego przeniesienia własności i jest zabronione poza konkretnymi grupami osób. Na strzelnicy nie wymaga się pozwolenia więc te osoby mogą korzystać z broni