Wpis z mikrobloga

Prawica = wojna Lewica = pokój

To w takim krótkim uproszczeniu.
Sam mam poglądy prawicowe ale czy nie zauważacie pewnej prawidłowości na przestrzeni wieków?

Świat dzieli się na 2 cykle - wojny i pokoju. Zauważcie, że do wojen wybuchu konfliktu potrzebna jest akceptacja opinii publicznej czyli zwykle jakichś form nacjonalizmu(prawica).
Wiem, że różnie to bywa, ale tylko tych ludzi można przekonać do wszelkich okrucieństw pod płaszczykiem propagandy.
Tragedia której wcześniej nie rozumieli ostudza ich zspały i do władzy dochodzi lewa strona barykady.
Zaczyna się okres pokoju, tolerancji i jedności dla każdego człowieka.
Oczywiście sielanka zostaje zaburzona przez inne czynniki niesprzyjające takim poglądom i rodzą się problemy takie jak np. Fale emigracji z krajów mniej rozwiniętych.
Takie czynniki powodują wzrost bojówek nacjonalistycznych dążących do kolejnej wojny zataczając koło.

Zauważcie, że teraz na całym świecie rośnie poparcie dla prawicy. Wybranie na prezydenta osobę o tak skrajnych poglądach potwierdziło moją tezę.
Zgadzam się, że islamska imigracja to problem z którym należy walczyć, choć boję się, że może on być w przyszłości pretekstem do czegoś dużo straszniejszego..
Tyle

#przemyslenia #wojna #zycie
  • 7
@korporacion:

Jezeli rzeczywiscie szukasz prawdy (chociaz nowomowa "pokoj, tolerancji i jedności dla każdego człowieka" na to nie wskazuje), to zacznij od uzuplenienia listy zbrodni komunistycznych:

Stalin = 100mln ofiar
Chiny = 65 milionów ofiar
Czerwoni Khmerzy = 3mln (z 7mln wszystkich mieszkancow!!!)
Korea Pn = 2 miliony
..
Europa Wschodnia
Wietnam
Kuba
Rezimy komunistyczne w Afryce
Rezimy pd Afrykanskie
Pozostale rezimy azjatyckie

Faszyzm jest skutkiem komunizmu. W Niemczech i Rosji miala
W komunizmie wszyscy ludzie sa tacy sami. Nawet plec nie istnieje. A wiec homoseksualizm tez nie istnieje. Nie ma narodowosci. Nie ma religii, nie ma kultury, tradycji. Wiec nie moze istniec nietolerancja na tle narodowosciowym, orientacji seksualnej itp.

Natomiast panuje skrajna nietolerancja wobec odmiencow, czyli tych, ktorzy maja inne poglady (np. ludzi wierzacych). Albo ludzi uwazajacych, ze pojecie narodu istnieje. Albo jak sie okaze, ze istnieje cokolwiek, co moze ludzi roznic, to