Wpis z mikrobloga

Potrzebuję małej pomocy. Na wyjazd, za miesiąc, potrzebuję 2 #latarki i pomyślałem, że może zdążę jeszcze z zakupem z Chin.
Z tego co czytam, to z niedrogich modeli polecany jest najbardziej #convoy s2+, ale do niego trzeba nabyć jeszcze akumulatory i ładowarkę... Jest może jakaś #latarka na "klasyczne" baterie/akumulatorki warta rozważenia? Zastosowanie to jaskinie/las po zmroku. Nie jestem przekonany do czołówek, bo kiedyś jeden z przewodników wspominał, że nie lubi gdy grupa ma czołówki, bo go oślepiają.
Dorzucam tagi #banggood #gearbest bo pewnie latarka przez Was polecona będzie stamtąd:)
  • 38
@antarct: przemyśl sprawę, bo baterie szybciej się rozładują i swoje ważą (chyba nie porzucisz ich w terenie?:)). Ewentualnie są jakieś koszyczki na 3xAAA zamiast 18650. Jedno ogniwo NCR powinno dać światła na 3 godziny (zależy od trybu). No i drugiej okazji nabycia ich w tej cenie może nie być.
Jeszcze odnośnie latarek z Chin. Miesiąc to niby długi okres czasu, ale może się zdarzyć, że przesyłka będzie szła dłużej, albo będzie
@brachistochrona oczywiście że baterii bym nie zostawił.
Jednak zdecyduję się na jakąś na ogniwa. Wtedy z tanich to najlepiej tego convoya czy coś innego? Rozmiar ma znaczenie ale wydajność również.
@antarct: convoya znam, ale nie wiem czy się nada do jaskiń itp:) Jakieś tam uszczelnienie ma, ale w mojej uszczelka już popękała po kilku miesiącach (pewnie od odkręcania żeby wymienić ogniwa). A tak to mała, poręczna i świeci. S2+ świeci szerszym i krótszym snopem niż s2, którą posiadam. Mam sterownik 1400mA, ale teraz pewnie brałbym 2100mA i taki też Ci polecę. Diodę weź neutralną, np. t6-4c. Sklepy fasttech - największy wybór,
@antarct: w pomieszczeniu będzie się grzała tak, że z trudem utrzymasz, albo wręcz nie będziesz w stanie tego zrobić. 2100mA też z resztą pewnie się nieźle nagrzeje w najwyższym trybie.
Inna sprawa, że średni tryb też jest mocny i pewnie najczęściej z niego będziesz korzystał.
Już nie pamiętam dokładnie, czy standardowe sterowniki w convoyach mają zabezpieczenie przed przegrzaniem.
@antarct Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do jaskini