Wpis z mikrobloga

@spysz: o, ekstra. IMGW produkuje dla całej polski? Jak to się robi dokładnie napisz więcej. Czasem jak widze te TAFy i potem realną pogodę to myślę skąd to bierzecie ;] to pewnie bardziej jako zabezpieczenie
@grigoryi: hm, ja siedzę w Krakowie i robię dla EPKT, EPKK, EPRZ. Biuro we Wrocławiu wszystko co leży w sektorze A2, Warszawa bierze resztę.

Taka jest pogoda, czasami naprawdę jest trudno prognozować. Jest jeszcze kwestia tego jakie to są rozbieżności. Jeżeli nie mieszczą się w kryteriach AMD no to się go nie wysyła.
@grigoryi: no np. mam w głównej pogodzie widzialność 4000 BR, to nawet jak całą noc wisi w METAR 3000 BR to nie wysyłam AMD bo nie muszę. Jak spadnie widzialność poniżej 3000 to wtedy tak, albo: 2500 BR w głównej i jak wisi 1500 BR to też nie wysyłam, bo musi spaść poniżej 1500, np. 1400 ;-)

Z podstawami chmur jest podobnie...
@spysz: czyli różnice są stałe ustalone czy umowne, na oko? bo tu w przykładzie z widzialnością piszesz o różnicy 1000m. A jak w ogóle produkujesz taki TAF? Na podstawie jakich danych?