Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, prosze o poradę technologiczną :)

Chciałbym kupić tablet bądź czytnik. Głównym celem jest czytanie książek po angielsku, dlatego zależy mi na sprzęcie ze słownikiem. Z tego co wyczytałem na forach tablet jest bardziej wielofunkcyjny, ale z drugiej strony przy czytniku oczy się mniej męczą. Może ktoś pracował na obu sprzętach? Szukam sprzętu do 500 zł (może być używany). Może ktoś poleci konkretny model?

#technologia #tablet #czytanie #kindle
  • 6
  • Odpowiedz
@bordowynick kindle paperwhite III, chyba można go dorwać w tej kwocie. Odkąd go mam jakoś tak częściej czytam książki, bo jest po prostu wygodniej, no i po wgraniu słowników to wręcz bajka.
Tablet planuję dokupić, ale jako uzupełnienie do czytania treści stricte z internetu - RSS, Pocket i pdfy z dużą ilością zdjęć i grafik (tutaj niestety Kindle odpada).
  • Odpowiedz
@bordowynick: Dużo lepiej się czyta na ekranach e-ink + bateria w Kindlu spokojnie trzyma 2tyg, w tablecie kilka godzin max. wytrzyma.

Można na Kindla wrzucić słownik (oryginalnie masz słownik oxfordu)
  • Odpowiedz
@bordowynick: Jeżeli dla czytania książek to tylko czytnik z e-ink. Tablet ma inny ekran mniej wygodny do czytania a i bateria trzyma nieporownanie krócej. Co do wyboru czytnika to dla mnie najwazniejszym kryterium poza ekranem byłoby podświetlanie. Jesli bez to nawet kindle classic uzwany wyrwiesz tanio i sprawdzi sie super jesli z to dowolny kindle z podsweitlaniem. Co do innych marek czytnikow nie wypowiem sie bo nie mialem w reku
  • Odpowiedz