Wpis z mikrobloga

@ElCiesiel: formaty są nieważne, czytnikowe łatwo można konwertować między sobą (epub, mobi), a pdf to gówno i żaden go dobrze nie obsługuje.
Jak chcesz czytać w nocy czy przy gorszym oświetleniu to zwróć uwagę na podświetlenie (w zasadzie jedyny bajer w czytniku, te bez są sporo tańsze). Jak masz zamiar czytać uczciwie to możesz też zwrócić uwagę na to, czy czytnik obsługuje abonament legimi (taka płatna biblioteka ebookowa), Kindle odpada wtedy.
@ElCiesiel: Polskie księgarnie oferują książki zazwyczaj w dwóch formatach MOBI (głównie dla Kindle) oraz EPUB (dla innych niż Kindle). Więc jeśli nie masz specyficznych potrzeb, jakikolwiek czytnik powinien Ci wystarczyć pod tym względem. Ważne w czytnikach jest: ekran (kontrastowość), prostota, stabilność i komfort korzystania. Te warunki spełniają nowsze modele marek: Kindle, Kobo, PocketBook, Tolino i Cybook.
Wspomniane przez Ciebie czytniki Kindle mają reklamy w tzw. wersji sponsorowanej. Można je wyłączyć (
@ElCiesiel: reklamy są tylko na wygaszaczu, nie ma się nimi co przejmować

na kindle można ustawić własny adres e-mail na który da się wysyłać książki (z uprawnionych adresów) - całkiem wygodna sprawa - po włączeniu Wi-Fi książki same lądują się na czytnik z tej skrzynki pocztowej
niektóre księgarnie potrafią automatycznie wysyłać zakupione książki
na taki adres da się też wysyłać PDF, które Amazon automatycznie konwertuje i dają się wtedy bez problemów
@ElCiesiel:

Mireczku,

sam korzystam z e-czytników i czytam e-booki już od 2009 roku, więc postaram Ci się doradzić :-)

Musisz sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, a potem dobrać urządzenie do własnych wymagań.

Podstawy:

Technologia ekranu: aby nie było, upewnij się, że sprzęt ma e-papier (E Ink). Niestety są tablety z LCD, które ze względu, że mają ekrany 7-calowe, to mienią się nazwą "czytnik ebooków". Prawdziwy e-czytnik posiada ekran E