Wpis z mikrobloga

Według mnie najważniejszy wniosek podsumowujący "gry wojenne":

"Moim największym zmartwieniem jest to, że Rosja może zająć Białoruś. Wtedy Gwardyjska Armia Pancerna znajdzie się na granicy z Polską, a to wszystko zmieni. Musimy się zastanowić nad tym, co możemy zrobić, by zagwarantować suwerenność Białorusi.

Phillip A. Petersen - wiceszef Fundacji Potomac, USA


http://www.wykop.pl/link/3587045/gry-wojenne-hegemon-baltic-campaign-wnioski-mozemy-wygrac-wojne-z-rosja/

#polska #rosja #geopolityka #bartosiak #nato #wojna #suwalkigap

  • 10
"Moim największym zmartwieniem jest to, że Rosja może zająć Białoruś. Wtedy Gwardyjska Armia Pancerna znajdzie się na granicy z Polską, a to wszystko zmieni. Musimy się zastanowić nad tym, co możemy zrobić, by zagwarantować suwerenność Białorusi.


@Martwiak: Oj myślę że wtedy już nikt by nie miał wątpliwości co do Rosji. I skończyłoby się tylko słowne ostrzeganie. Zaraz by się stworzyło misje stabilizacyjną NATO na Ukrainie.Pomysł tarczy antyrakietowej szybko by powrócił. A
@DynPydro: Musimy pamiętać, że Łukaszenko kiedyś zakończy rządy. Mam nadzieje, że system sterowania społecznego go przeżyje. Jeśli się rozsypie, to "zieloni wyjdą z krzaków".
Tylko sprawne i wydajne Narody mogą istnieć suwerennie.