Wpis z mikrobloga

Mirasy, w tym #mikrokoksy prosba o ocene planu treningowego. Zalozenia to zwiekszenie masy miesniowej, priorytet klatka piersiowa, metoda progresji liniowej. Trening 3 razy w tygodniu systemem ABA, BAB, co drugi dzien. Trening nie zawiera cwiczen na dolne partie miesni z powodu chondromelacji obu stawow kolanowych, mam zakaz od ortopedy. Jestem po wiskosuplementacji kwasem hialuronowym, jest duza poprawa, ale okres regeneracji jeszcze nie minal. Moj staz regularnego treningu silowego 3 razy w tygodniu wynosi 14 miesiecy, mozna doliczyc jeszcze sumarycznie jakies 6 miesiecy treningow silowych nieregularnych.

Trening A
Wyciskanie lezac sztangi poziomo (4x10)
Wyciskanie sztangielek ławka skos dodatni(4x10)
wiosłowanie w opadzie tulowia nachwytem (4x10)
wyciskanie żołnierskie sztanga stojac (4x10)
uginanie przedramion że sztanga prosta stojac (3x8)
uginanie francuskie sztangielka (3x8)
allahy (3x8)

TRENING B
podciąganie na drazku nachwytem z obciazeniem (4x10)
Wyciskanie sztangi skos ujemny (4x10)
pompki na poręczach z obciazeniem (4x10)
Wyciskanie sztangielek nad głowę siedzac (4x10)
Wznosy sztangielek bokiem (3x8)
uginanie sztangi prostej stojac (3x8)
Sciaganie wyciagu gornego z linami na triceps (3x8)

Co o tym myslicie? Jaka jest Wasza ocena? Co zostawic, co wywalic? Za wszelkie rady i opinie z gory dzieki.

#silownia
  • 14
Nie lubię wyciskania na skosie ujemnym ale jak chcesz to możesz mieć.
Dorzuciłbym coś na
- dół pleców - wyprosty tułowia?
- pośladki - jakieś odwodzenie żeby kolan nie obciążać?
- shrugsy?
Prostowniki mógłbyś robić w superserii z brzuchem albo na drugim treningu, shrugsy bym wrzucił do B z plecami (w A masz też żołnierskie, które trochę angażuje), pośladki na każdym - kontuzja kontuzją, ale ile można to robiłbym nogi.
@Bruce_Lee: niby dla hipertrofii ilość powtórzeń nie ma tak wielkiego znaczenia (poprawcie mnie Mirki jeśli się mylę), o tyle dla progresu siłowego już owszem. Na Twoim miejscu zmniejszyłbym nieco objętość na korzyść większych ciężarów i agresywniejszej progresji w kolejnych treningach/tygodniach. 5x5, 5x6?