Wpis z mikrobloga

@Juice110: @killspoderman: a co innego robi pas niż wymuszenie większej aktywacji tych mięśni. Pas to dodatkowy bodziec zwiększający intensywność i efektywność treningu. Pas nie jest antygrawitacyjny. Podnosimy w nim więcej bo nasze mięśnie robią więcej roboty. Innej opcji po prostu nie ma z punktu widzenia fizyki.
Przy prawidłowym użytkowaniu ćwiczenie w pasie przyspiesza progres bez pasa.
@shdw: jak sobie opaske zalozysz na bica to tez wzmacniasz biceps? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


mialem na mysli to, ze lepiej robic cwiczenia na core i brzuch ktore polepsza stabilizacje zamiast zakladac jakis pas pedalski do przysiadu z 50 kg na sztandze :)
@Juice110: miałem napisać "na biceps nie pomoże"*

A brzuch można trenować oddzielnie, nie przeszkadza to w żaden sposób z korzystania pasa przy siadach czy ciągach.
do noszenia ciężkich zakupów swojej żony też będziesz zakładał pas?


@Tofinen: nie wiem jak bardzo gruba jest TWOJA żona, że musisz dźwigać dla niej zakupy rzędu 100 kg+ ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale ja nie mam takiego problemu.

pas pedalski do przysiadu z 50 kg na sztandze :)


Piszę o MARTWYM CIĄGU. Łapiesz różnicę?

chyba Ci się z gorsetem ortopedycznym #!$%@?ło


@chuckmls: Twoim zdaniem pas przy
zielonka usuń konto, co ma grubość mojej żony do zakupów XD


@Tofinen: Sam usuń konto, mężu grubej kobiety, której zakupy ważą tyle, że przyszedł ci do głowy pas w nawiązaniu do tego. "xD"

Pasa używa się w MC tylko do rekordu w 1 powtórzeniu.


@Tofinen: Jak również do stabilizacji odcinka lędźwiowego i zabezpieczenia centralnej części ciała

Zamykam temat.


@Tofinen: a powinieneś japę.
@777-: nie mam żony tak w ogóle. po ćwiczysz? Dla samego wyglądu? Czy aby ćwiczenia dały Ci też jakąś FUNKCJONALNĄ pomoc w życiu? Nie chciałem Cię obrazić jeśli tak to odebrałeś, to TY teraz obrażasz MNIE.

Nie ma sensu zakładać pasa jak robisz MC te przykładowo 5 powtórzeń, bo destabilizujesz rozwój pleców i core. Jak przyjdzie Ci dźwigać te głupie zakupy czy coś ciężkiego w robocie, a będziesz bez pasa wtedy
nie mam żony tak w ogóle.


@Tofinen: domyśliłem się.

po ćwiczysz? Dla samego wyglądu?


@Tofinen: tak, wyłącznie.

Czy aby ćwiczenia dały Ci też jakąś FUNKCJONALNĄ pomoc w życiu?


@Tofinen: nie, pracuję umysłowo, nie fizycznie. Wcześniej też nie byłem upośledzony fizycznie i potrafiłem donieść torbę z zakupami do domu. Gruzu niemniej nie przerzucam i dołów nie kopię. Nie muszę chodzić na siłownię. Robię to bo:

- lubię
- odstresowuję się
@777-: W przysiadzie prędzej bym używał pasa i tak robię często, bo tam ćwiczysz nogi, reszta nie gra większej roli. W MC siłą rzeczy docelowo ćwiczysz lędzwiowy przede wszystkim, dlatego ja nie używam go w MC nigdy. A rekordów nie robię 1 powt. też nie robię więc jest mi zbędny pas. Robisz tak jak uważasz, ja Ci ze swojej strony podałem co jest złego w pasie w MC.