Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie filmy na Filmwebie/IMDB? Więcej pozytywnych ocen, czy negatywnych? A może macie binarny system ocen (serio, mam znajomych którzy dają albo 1 albo 10)?

Osobiście uważam, że mam bardzo wypośrodkowaną skalę, przy założeniu dwóch rzeczy:

Oczywista oczywistość - oglądam w większości to, co mi się podoba. Unikam melodramatów, komedii romantycznych itp. Dlatego mam więcej 7/8 niż 3/4.
Skala - stosuję starą, ale sprawdzoną skalę oceniania, którą nauczyło mnie CD-Action. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mianowicie średniak, ale fajny ma 7. Średniak, ale słaby ma 6. od 5 w dół to kaszaną, a jeżeli ma 8 to jest bardzo solidne.

#film #filmweb #socialmedia #kino
Hatespinner - Jak oceniacie filmy na Filmwebie/IMDB? Więcej pozytywnych ocen, czy neg...

źródło: comment_E04586gFIoUlpeEAyH4IN1pSgrThY67F.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Średniak to 5 :) Natomiast wyżej stosuje taka skale jak Filmweb nazywając poszegolne oceny:
6 - niezły
7 - dobry
8 - bardzo dobry
9 - rewelacyjny
10 -arcydzielo (7-8 filmow dostalo ode mnie taka ocene)
  • Odpowiedz
@Hatespinner Umnie 10 to film do którego wracam po kilka razy lub zmienia mój światopogląd, 9 i 8 to film z przesłaniem, potrafiący zaskoczyć, 7 i 6 to film przyjemny ale bez głębi 5 to film przy którym zastanawiam się czy nie przerwać oglądania, 4 to gdzie przewijam dłuższe dialogi i dluzyzny, 3- to film który obejrzałem co najmniej w połowie ale nie dotrwalem do końca
Marshall1337 - @Hatespinner Umnie 10 to film do którego wracam po kilka razy lub zmie...

źródło: comment_xjPwdXL8yQTw7WzcVjtvDq67l9S2Cwoj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz