Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie filmy na Filmwebie/IMDB? Więcej pozytywnych ocen, czy negatywnych? A może macie binarny system ocen (serio, mam znajomych którzy dają albo 1 albo 10)?

Osobiście uważam, że mam bardzo wypośrodkowaną skalę, przy założeniu dwóch rzeczy:

Oczywista oczywistość - oglądam w większości to, co mi się podoba. Unikam melodramatów, komedii romantycznych itp. Dlatego mam więcej 7/8 niż 3/4.
Skala - stosuję starą, ale sprawdzoną skalę oceniania, którą nauczyło mnie CD-Action. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mianowicie średniak, ale fajny ma 7. Średniak, ale słaby ma 6. od 5 w dół to kaszaną, a jeżeli ma 8 to jest bardzo solidne.

#film #filmweb #socialmedia #kino
Hatespinner - Jak oceniacie filmy na Filmwebie/IMDB? Więcej pozytywnych ocen, czy neg...

źródło: comment_E04586gFIoUlpeEAyH4IN1pSgrThY67F.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@Hatespinner: mam podbnie
najczęściej 6 - właśnie taki średni, może nawet trochę kiczowaty i podobał mi się tak średnio,
7 - kiedy jest kiczowaty ale mimo wszystko mi się podobał.
8 - dobry i poruszył mnie
9 - zrobił mi rozpierduchę z głowy lub emocji
10 - był idealny pod każdym względem (dla
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Przydzielam punkty od 0 do 5 bo 10 stopniowa skala to za dużo. 3 to spoko, 4 bardzo fajny, 1 #!$%@?. Potem mnożę przez 2 i przydzielam jeszcze 1 w górę albo w dół za jakieś dodatkowe odczucia które mi przyjdą do głowy aby przekonwertować na 10 stopniową skalę.
Zauważyłem że ludzie przeważnie dają od 5 do 10 co potwierdza bezużyteczność 10 stopni.
  • Odpowiedz
@MeAndI: Z takich całkiem obvious 10/10 to Blade Runner, Dobry, Zły i Brzydki, Władca Much. Ale mam wiele personalnych, które u innych by tyle nie dostały.
@rudy2007: 19 jedynek xD Ale hejter ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kuriozalny_prestydygitator: Ja się często patrzę czy dany film był moim zdaniem lepszy/gorszy niż inny film który już oceniłem w tym samym gatunku. Tak mogłem oceniać np.
  • Odpowiedz