Wpis z mikrobloga

Popsuł mi się zasilacz do laptopa (przerwany kabel zasilający). Kupiłem nowy dokładnie taki sam (moc, prąd wyjściowy itp.).

Jednak po podłączeniu nie działa poprawnie. To jest świeci się dioda ładowania baterii i tu dwa przypadki:
- zasilacz bez baterii - laptop w ogóle się nie włącza
- zasilacz z baterią - laptop wyłącza się po paru sekundach

Wskazówki co może być nie tak? Chiński zasilacz czy może jednak coś się spaliło?

#komputery #naprawalaptopow #elektronika
  • 11
@itpr: Model zasilacza/laptopa. Często jest zabezpieczenie firm przed właśnie nołnejmowymi ładowarkami. Na Twoim miejscu jeśli to tylko kwestia kabla w starym - ratowałbym stary i polutował wtyk w miejscu złamania.
@Triak: asus 556l zamiennik zasilacza YYF-ADP190-342.
Próbowałem lutować, jednak jedyne co osiągnąłem to świecąca się dioda ładowania, obawiam się że wtedy właśnie mogłem coś spalić.
@Triak: Teraz widzę, że oryginalny model (ADP-45BW) ma wyjście 19 V, 2.37 A (45 W) a ja dostałem 19 V, 3.42 A (65 W). Przy czym trochę mocniejszy chyba nie powinien mieć znaczenia?
@itpr: większe natężenie nie jest problemem. Moze być i 100A byle napięcie było takie samo -/+1V. W którym miejscu przewód Ci sie złamał? Polutowales za 1 razem dobrze? Możliwe ze zły styk mógł rownież cos uszkodzić na plucie głównej. Swieci sie dioda ładowania i przy wciśnięciu przyciskiem co sie dzieje?
@Triak:

W którym miejscu przewód Ci sie złamał? Polutowales za 1 razem dobrze?

Przy samym styku, dlatego miałem problem i zakładam, że było źle polutowane

Swieci sie dioda ładowania i przy wciśnięciu przyciskiem co sie dzieje?

Laptop włącza się, cały czas czarny ekran i po max 5 sekundach wyłącza. Co ciekawe gdy od razu spróbuje jeszcze raz go uruchomić wyłącza się po sekundzie.
@itpr: bez baterii podobnie? Obawiam sie ze cos skiepsciles na płycie głównej. Nie mogą dioda od caps locka jak włączasz? Albo inne? Asus chyba noe miał dodatkowego PINu sprawdzającego oryginalność zasilacza
@itpr: jak podniesiesz wtyk to mruga lampka od ładowania? Jak podniesiesz wtyk do góry / dołu / w bok i włączysz laptopa to tez sie wyłącza?
@Triak:

jak podniesiesz wtyk to mruga lampka od ładowania?

jak jest bateria to dioda świeci się cały czas, zostawiłem na noc, rano też świeciła

Jak podniesiesz wtyk do góry / dołu / w bok i włączysz laptopa to tez sie wyłącza?

Dobry pomysł jak wrócę to spróbuję, ale nie sądzę żeby to coś zmieniło, ponieważ patrz wyżej.
YYF-ADP190-342


@itpr: ciekaw jestem co to za chińszczyzna. Zeby się nie okazało, że to ona ubiła Ci laptop. Bo skoro wcześniej działało? Chyba, że zrobiłeś jakiś błąd przy lutowaniu, podłaczyłeś polutowane nie działało, kupiłeś nowy zasilacz i dalej nie działa, ale żeby wykluczyć zasilacze - pożycz od kogoś na 5 min zasilacz z taką samą wtyczką i napięciem. Natężenie może być większe (nie mniejsze).