Wpis z mikrobloga

Pozostało nieco ponad 48 godzin do zablokowania niezarejestrowanych kart SIM, a niektórzy zdają się jeszcze nie wiedzieć, nie spieszyć się, nie rozumieć całej tej rejestracji. Jeszcze dziś czytałem komentarz, w którym ktoś stwierdza, że przed 2 lutym na pewno zostanie to odwołane - problem w tym, że kolejne posiedzenie w korycie, tfu sejmie, odbędzie się 8 lutego, i można być pewnym, że ustawa nie zostanie zmieniona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przypomnę zatem, że obowiązkowa rejestracja kart to nie jest wymysł operatorów, lecz - w mniejszym lub większym stopniu - pisana na kolanie ustawa, rzekomo mająca poprawić (choć w rzeczywistości nie zmieniająca kompletnie nic w tej kwestii) bezpieczeństwo kraju w kontekście do terroryzmu.

Najbardziej rozśmieszają mnie osoby, które niczym niedźwiedzie, obudziły się na ostatnią chwilę ze snu zimowego, i są rozczarowani tym, że oni za granicą, a nie można numeru zarejestrować przez internet, a w Polsce to oni najwcześniej na święta będą, i źli operatorzy im numer zabiorą. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że złość czują oni do operatorów komórkowych, a wyżywają się na bogu ducha winnych konsultantach (jeśli oczywiście mogą, w większości wypadków nie, bo z zagranicy za drogo zadzwonić i nawrzeszczeć - powinno być za darmo przecież!).
Jeszcze inni, narzekają, że operatorzy rozdają setki złotych, a oni biedni tego nie wykorzystają (sic!), bo to tylko na 30 dni (!), i nie da się z tego wysłać SMS-u premium, zadzwonić za granicę, albo zza granicy. No jakże to tak? Będą handlować danymi, a nawet zapłacić nie chcą?
Otóż nie, rejestracja nie jest równoznaczna z handlowaniem danymi - możesz wyrazić taką zgodę, ale nie musisz ( ͡° ͜ʖ ͡°).
A operatorzy nic nie muszą dawać - bo to nie oni ten kretyński pomysł wymyślili. I nawet bez bonusów, rejestrować numer (na siebie, słupa czy cokolwiek innego) byś musiał/a. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tam osobiście czekam na 2 lutego, i płacz, jak co niektórym burakom, karty zostaną zablokowane ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oj będzie płaczu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba nawet sobie popcorn zrobię ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#orange #play #plus #tmobile #virginmobile #mobilevikings #prawo #gorzkiezale #gownowpis - trochę heheszki (nie taguje celowo, bo będą dopiero 2 lutego) i #bekazpodludzi
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Clear: mi po dzisiejszym dniu chciało się płakać jak zobaczyłam ile ludzi jeszcze tego nie zrobiło, jakie tworzyły się kolejki i ile ludzi marudzilo pod nosem jakie to są kolejki :(
  • Odpowiedz
  • 1
@Clear Najgorsze będzie w czwartek, jestem na wsparciu kolejek sprzedażowych (contact center orange) i już teraz 1/2 połączeń dotyczy procedur rejestracyjnych, a jeśli ktoś nie poda numeru usługi to automatycznie jest łączony do nas - zakładam że drugiego 3/4 połączeń będzie pt. "oszuści wyłączyliście mi numer". No nic, efektywność wzrośnie.
  • Odpowiedz