Wpis z mikrobloga

Tak dużo się mówi o braku wolności w Polsce w sferze ekonomicznej, dostępu do broni palnej, poszanowania prawa własności itd. (i słusznie, bo to prawda) ale mam wrażenie, że trochę zapomina się o tak podstawowych i bezpośrednich kwestiach jak kwalifikacja wojskowa i obowiązki z tym związane. Tu bezpośrednio widać, że ludzie są traktowani trochę jak własność państwa - trzeba się stawić, odbyć swoje, a potem przez dłuugi czas być na każde wezwanie państwa (wojna, ćwiczenia). Oczywiście dobrze, że zawieszono zasadniczą służbę wojskową, ale mam wrażenie, że jest to traktowane trochę ta jakby przymus w tej kwestii ze strony państwa już na dobre się skończył...
#libertarianizm #liberalizm #wolnosc #filozofia
  • 45
  • Odpowiedz
@Libertarianin_org: nazywaj sobie to jak chcesz, ale (jak napisałem wczoraj w jednym z komentarzy wyżej) bez poboru cywilów można od razu wywiesić białą flagę i wsadzić tą twoją wolność razem z Łajką na Sputnik, bo samą zawodową armią się żadnej wojny nie wygra.
  • Odpowiedz
Państwo, które nie jest w stanie zgromadzić wystarczającej liczby ochotników do jego obrony, zwyczajnie nie musi istnieć.

No ale przecież nasi rządzący są dla nas tak dobrzy, że chcą nas bronić przed odebraniem nam wolności przez innych rządzących, sami odbierając nam wcześniej wolność.


@Vanni: No właśnie, dobrze powiedziane.
@llllllll: Rozumiem, że twoim argumentem jest "trzeba zabrać wolność na czas wojny żeby nie zabrał jej wróg", tylko właśnie, jeżeli
  • Odpowiedz
@tomekb1999: jak nie cenią swojego państwa na tyle żeby stanąć w jego obronie w razie wojny, to powinni stanąć pod murem i delektować się wolnością po drugiej stronie życia.
ode mnie EOT, bo wszystko co chciałem już napisałem. Dobranoc.
  • Odpowiedz
@llllllll:

jak nie cenią swojego państwa na tyle żeby stanąć w jego obronie w razie wojny, to powinni stanąć pod murem i delektować się wolnością po drugiej stronie życia.


A to niby czemu? Jakby tak każdy rozstrzeliwał za to, że nie podzielasz jego wizji świata to wiesz co by się działo na świecie? Już byli tacy w ubiegłym wieku...
  • Odpowiedz