Wpis z mikrobloga

Poszukuję lokatora na pokój jednoosobowy (z meldunkiem) w Ter Aar, 10 minut autem od Aalsmeer.
Cena za pokój 350€ (cena zawiera już opłaty za media)
Jeśli macie kogoś, kto szuka pokoju, dajcie znać.
Mogę na PW podesłać numer telefonu.

#holandia #emigracja #speedywholandii
  • 21
  • Odpowiedz
  • 15
@M_M_W muszę niestety zdemontować Twoje informacje. Każdy jest wpisany w kontrakt na wynajem domu. Cena wynajmu na umowie wynosi 1400€ i każdy ma wgląd w umowę. Więc 1400 dzieli się na 4 osoby i wychodzi tyle, ile widać. Jeszcze chcesz coś zarzucić?
  • Odpowiedz
@M_M_W: Hohoho zeby ci zylka nie pękla, normalna cena plus mozliwosc meldunku co nie zawsze jest mozliwe. Nawet jakby na tym zarabial to potencjalny lokator i tak jest na plusie, bo raczej nie masz swiadomosci ze aby wynajac mieszkanie w Holandii trzeba na dzien dobry zaplacic czynsz razy 3( pierwszy miesiac z gory, oplata dla maklera w wysokosci czynyszu , kaucja rowniez w wysokosci czynszu ) czyli srednio 2,5k euro
  • Odpowiedz
@M_M_W: zaczynasz zaginac rzeczywistosc, wiec ta rozmowa nie bedzie trwala dlugo.
Tak. To sa zasady stosowane wszedzie na swiecie. Nie tylko robi tak "typowa emigracja z Polski".
Sprobuj wynajac pokoj u Marokanca albo Turka. Za niewiele nizsza cene dostaniesz lozko w pokoju, ktory zostal przerobiony z garazu. Nikt nikogo do wynajmu nie zmusza. Ciekawe za ile u Holendra pokoj wynajmiesz?

Krotko mowiac, dupsko zapieklo, bo ktos pomyslal i zarobi, a ty nie.
Dla mnie "typowa emigracja z Polski" to tacy ludzie
  • Odpowiedz
@M_M_W: 350 to raczej normalna cena w takie odległości od Amsterdamu. Sam teraz się będę przeprowadzać z mieszkania na pokój i z mediami u obcych osób (znajomi znajomej z pracy, którzy są bezpośrednio właścicielami domu) płacić będę 400 za pokój, tylko że całkiem spory i z balkonem - lokalizacja Almere. Szukając czegoś w Amsterdamie czy Haarlemie to w takiej cenie same klitki, a i za 500-600 trudno coś wyhaczyć bo
  • Odpowiedz
  • 2
@M_M_W tylko powiedz w jakiej prowincji znajdziesz kawalerkę poniżej tysiąca euro już z mediami, bo na pewno nie z Zuid Holland. Owszem, znajdziesz mieszkanie i za 600€ w Limburgii. Nie wiem po co ciągniesz temat oszukiwania, skoro cała sytuacja wynajmu jest klarowna i każdy może nawet zadzwonić do maklera i spytać o zasady mieszkania i płatności. Każdy może płacić osobno maklerowi (z którym zawiera umowę) co miesiąc czynsz za swój pokoj.
  • Odpowiedz
  • 0
@BySpeedy Ja place w Hadze za mieszkanko salon+ aneks, sypialnia (38m2) 650 e incl, ale mam daleko do centrum.
Zgadzam sie co do ceny pokoju- 350 e z meldunkiem to nie dużo...
W Hadze takie pokoje to czasami 400 e wzwyz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@BySpeedy ja mialam studio - sypialnia, salon, kuchnia, lazienka, toaleta osobno, przedpokoj i balkon - placilismy 560 euro za czynsz razem juz z mediami. Zadne inne oplaty czy to roczne czy miesieczne nas nie obchodzily. W Hadze, niedaleko centrum. Jak ktos nie umie szukac to zawsze bedzie mieszkal w drogich mieszkaniach. Nasze bylo fajne, przytulne i wyremontowane. Zadnych grzybow itp. 3 lata mieszkalismy i do dzis mi teskno za ta chata
  • Odpowiedz