Wpis z mikrobloga

Szukam dla siebie studiów. Mam maturę z matematyki i informatyki, interesuje mnie szeroko pojęta analiza danych, metody statystyczne, wszystko to z perspektywy programisty. Chcę umieć tworzyć sieci neuronowe, nauczyć się tego co za granicą nazywa się machine learning. Interesują mnie studia dzienne.

Niestety nie bardzo wiem jak to nazwać. Czy powinienem szukać czegoś w stylu big data na sgh? Computer Science na PWr? Studia podyplomowe w PW? Jak zazwyczaj nazywają się kierunki, po na których nauczyłbym się wyżej wymienionych rzeczy? Na jakich uczelniach powinienem tego szukać przede wszystkim? Czy warto w ogóle brać się za to w Polsce?


#programowanie #bigdata #machinelearning #studia
  • 15
  • Odpowiedz
@piotrek-5: Bardzo ciekawe pytanie. Mój znajomy, który w tym pracuje, jest po matematyce, a wszystkich tych rzeczy uczył się sam - głównie z Internetu. Podstawy to Coursera, Udacity, kaggle, książki. Inni, którzy chcą się tym zająć, również studiują matematykę, przerobili kursy na Courserze i mają w planach jeszcze się uczyć dalej (z tego, co wiem, jeszcze też szukają, czy lepiej przerabiać rzeczy w Internetu, czy właśnie jakaś podyplomówka).
  • Odpowiedz
@piotrek-5: to czego szukasz to kierunek data science, niestety w Polsce ciężko znaleźć cos konkretnego ale chyba w Twoim przypadku najlepszym wyborem byłoby UW informatyka, albo informatyka i ekonometria i branie paru dodatkowych przedmiotów z infy na UW
Sgh nie ma dobrych informatycznie przedmiotów, a do machine learningu potrzeba pożądnych studiów wiec UW z infa będzie najlepsze
  • Odpowiedz
@piotrek-5: jeszcze dodam ze najlepiej byś wyszedł jakbyś wziął informatykę na UW i miesi na sghu, bo informatyka na sghu jest słaba ale statystyka i ekonometria jest pozadna, poza tym sgh nie wymaga sporego nakładu pracy wiec poradziłbyś sobie na dwóch kierunkach raczej szczególnie ze sporo przedmiotów da radę przepisać z infy na miesi
  • Odpowiedz
@piotrek-5 dobrze byłoby żebyś sprecyzował swoje wymagania co do studiów w formie krótkiego zapytania do prowadzących przedmioty/kierowników katedr/dziekanów. Jest duża szansa że otrzymasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź, zależy na kogo trafisz. Niestety w Polsce temat się dopiero rozwija, jeśli chcesz się za to zabrać na poważnie to polecam zagraniczne studia z szansą na stypendia z programów rządowych.
  • Odpowiedz
@invtraveler: nie byłem na żadnym z nich. Kilku znajomych było na eiti ale nie skończyli po zaczęli pracować i olali xD ale wydaje mi się że informatyce na mini jest bliżej to tego co potrzeba do machine learning. Poczytaj plany zajęć, czy tam jakieś syllabusy. Wydaje mi się że na eiti będzie więcej przedmiotów o kabelkach, sieciach komputerowych itd. Ale to tylko moje przypuszczenia
  • Odpowiedz