Wpis z mikrobloga

#hydraulika #pomocy #niewiemjaktootagowac #problem #diy #zimn #krakow

Mamy na mieszkaniu (które wynajmuję) piec gazowy "Buderus u044-24k", dzisiaj w nocy kaloryfer w pokoju bardzo głośno mi "bulgotał", rano odpowietrzyłem grzejniki w całym mieszkaniu (jak zawsze było tam dużo powietrza). <- nie wiem czy ma to coś wspólnego z moim problemem Po południu zauważyłem, że grzejnik w łazience jest zimny a teraz doszło do mnie, że w całym mieszkaniu grzejniki są zimne i robi się chłodno.
Woda w kranie jest i to nawet gorąca, z tym nie ma problemu - piec załącza się i podgrzewa wodę. Grzejniki są zimne, piec chyba nawet nie załącza się by podgrzać wodę która idzie na kaloryfery.
Zauważyłem, że niebieskie poziome kreski (widać je na fotce) migają - nie było tego wcześniej. W instrukcji nie ma żadnej informacji o tym.

Pomocy zanim zamarzniemy.. :(
czarnyzawias - #hydraulika #pomocy #niewiemjaktootagowac #problem #diy #zimn #krakow
...

źródło: comment_GrKL4Jy9ck6XEJ5Bo4aQQVBvU4Er6GqK.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@czarnyzawias:
Jeżeli podczas pracy wystąpi usterka, to będą migać
wskaźnik temperatury i lampka sygnalizacji pracy.
B Nacisnąć i przytrzymać przycisk reset, aż wskaźnik
temperatury i lampka sygnalizacji pracy będą
świecić się światłem ciągłym.
Następnie na wyświetlaczu pojawia się wartość
temperatury zasilania.
Jeżeli usterki nie da się usunąć:
B powiadomić autoryzowany serwis Buderus.
  • Odpowiedz
@czarnyzawias: Urządzenie napełniające znajduje się na
dole przy kotle, między przyłączem
przewodu zasilania instalacji grzewczej a
przyłączem ciepłej wody (Æ rysunek 1,
[15]).

od lewej na dole kotła pomiędzy dwoma pierwszymi rurkami masz kurek :)
  • Odpowiedz
@Serv_HVAC: dziękuę wam obu!
@WiewiurPL:

Sprawa rozwiązana, dziękuję bardzo! Minuta roboty z waszą wiedzą, oszczędziła mi siedzenia w zimnie a może nawet wizyty hydraulika. Ja w domu mam ogrzewanie centralne, a z piecem gazowym mam styczność pierwszy raz.
Uzupełniłem wodę odkręcając na chwile zawór na dole ;-)
  • Odpowiedz
@Serv_HVAC: @WiewiurPL: przecież odpowietrzał w całym mieszkaniu, a odpowietrza się aż zacznie lecieć woda. Kilka grzejników i ciśnienie wody spadło, a może i wcześniej było już niskie. Wcale dużo wody nie trzeba upuścić żeby ciśnienie spadło. Woda to nie powietrze.
  • Odpowiedz