Wpis z mikrobloga

Mirkujący jest tu jakiś spec od ekspresów do kaw? Posiadam model Delonghi ESAM 3000b i kurde przestał mi mielić kawę i nie do końca wiem jaka może być przyczyna. Jadę w poniedziałek do serwisu, ale zanim to zrobię chce się upewnić, że nie pominąłem czegoś. Słychać, że młynek chodzi, ale ziaren nie ubywa i chwile po 'mieleniu' miga kontrolka od kawy/pojemnika na fusy. Wszystko poczyściłem, kawy dosypałem. Kiedy wyciągnąłem wszystkie ziarna to zauważyłem, że pomimo pracy silnika od mielarki to te pierwsze widoczne ząbki nie kręcą się, w sumie to nie wiem czy powinny. Kawę mieloną (wsypywaną zmieloną) robi bez problemu.

Ktoś może ma jakiś pomysł czy powinienem sprawdzić coś jeszcze?

#pomocy #kawa #kawatime #ekspresdokawy
  • 3
@KubaJam: u mnie czasem "nie łapie" ziarenek pomimo, że nasypane od serca. Wtedy wystarczy trochę popchnąć ziarna w stronę otworu i załapuje. U Ciebie chyba jest chyba większy problem, skoro widzisz, że coś się nie kręci - a powinno.
@KubaJam: Może przypadkiem rozregulowałeś młynek tym pokrętłem które jest w miejscu wsypu ziarna? Miałem kiedyś problem z jego pracą, jak przestawiłem to pokrętło w czasie gdy młynek nie pracował. Niestety nie udało mi się tego naprawić we własnym zakresie, pomógł dopiero serwis.
@kosmicznysmalec: Powiem Ci szczerze, że tego nie tykałem od nowości bo w instrukcji napisali, że jest ustawione OK i lepiej nie ruszać dopóki nie ma problemu z tym. Wczoraj kawa zrobiona OK, dzisiaj już nie mieli.