Wpis z mikrobloga

@mynameis60: nie no, wątpię czy ktoś będzie się z nimi chciał pieprzyć w najbliższym czasie, no chyba, że Trump, to tak. Czuję, że UK zostanie wyru#hane tak, jak oni ru#hali innych do tej pory. A Teresa May na konferencji z Trumpem gdyby mogła to by mu obciągnęła.
@mynameis60: ja też tu mieszkam i obiektywnie próbuję patrzeć na to co się dzieje na świecie bo odbije się to także na UK. Jedno mnie zastanawia - podpisanie umów handlowych trwa latami, a UK nie może niczego negocjować dopóki nie wyjdzie faktycznie z EU. Co w międzyczasie?
@mynameis60: no tak, ale tu chodzi o UK vs. EU tylko. EU jest największym partnerem handlowym UK, USA jest drugie, potem Chiny... UK ma na pieńku z EU, przymila się do USA, a USA raczej z Chinami za Trumpa szampana pić nie będzie. A z Trumpem nic nie wiadomo co będzie. W sumie nic nie wiadomo i to jest najgorsze.
@mynameis60: tak, mogą, ale Brytyjczycy myślą, że teraz, tj. po wyjściu z EU, ich kraj będzie mógł handlować z kim chce. Zapominają jednak, że to nie na tym polega, chcieć to i ja chcę wiele rzeczy, ale muszę na to zapracować czy iść na kompromis by coś osiągnąć. Podobnie będzie z UK, nikt z nimi nie będzie handlował tylko dlatego, że są UK i kiedyś byli imperium, muszą też coś zaoferować
@patrol798: mam bardzo podobne zdanie. nie zdziwiłbym się (i w sumie nie miałbym nic przeciwko) gdyby w krótkim okresie uk dostało konkretnie w dupę za swoje wysokie mniemanie - i tak, też mieszkam w uk ;-)
@patrol798 @mynameis60 @fruity: patrzycie na jedną strone zapominajac ze UK nie tylko eksportuje swoje towary ktore mozna latwo zastapic ale tez jest gigantycznym rynkiem zbytu. Jak tu mieszkacie (ja tez) to widzicie jakie to spoleczenstwo konsupcyjne i jaka maja zdolnosc nabywcza. Kazdy kij ma dwa konce, jak UE bedzie chcialo sie odegrac na UK to tez dostanie rykoszetem. Niemcom tak samo zalerzy na otwartym rynku w UK jak UK zalezy na
@bar_tosz: gigantyczny rynek zbytu nie da się ukryć, ale gówniane masło w tesco podrożało o 50 (!) procent w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. ja sobie stoję z boku podobnie jak ty bo bez problemu mogę się przenieść gdzie indziej ale jak na razie to z perspektywy postronnego obserwatora raczej kijowo wygląda sytuacja uk w najbliższym czasie