Wpis z mikrobloga

1. Pękł mi przewód od zasilacza, podobny do tego na zdjęciu
2. Zamówiłem na allegro przewód z taką samą końcówką ale kabel był opisany jako taki do słabszego laptopa
3. Podmieniłem go z uszkodzonym kablem właściwy zasilacz czyli tą skrzyenczkę zostawiając jak była
4. Teraz laptop przy włączeniu i podłączeniu do takiego zasilacza wyrzuca takie okno
5. Jeżeli się go nie włączy i zostawi niewłączonego podłączny do zasilacza z nowym kablem to normalnie się ładuje ale po uruchomieniu systemu już nie

co robić co robić

#laptopy #elektronika #elektroda #elektryka #thinkpad
3.....y - 1. Pękł mi przewód od zasilacza, podobny do tego na zdjęciu
2. Zamówiłem n...

źródło: comment_cIMklZ9wZSeiiToIkdK5WnQbS6uoTUp9.jpg

Pobierz
  • 21
Pękł mi przewód od zasilacza, podobny do tego na zdjęciu

2. Zamówiłem na allegro przewód z taką samą końcówką ale kabel był opisany jako taki do słabszego laptopa

3. Podmieniłem go z uszkodzonym kablem właściwy zasilacz czyli tą skrzyenczkę zostawiając jak była

4. Teraz laptop przy włączeniu i podłączeniu do takiego zasilacza wyrzuca takie okno

5. Jeżeli się go nie włączy i zostawi niewłączonego podłączny do zasilacza z nowym kablem to normalnie
@3dgy: Pokaż jakie to okno :V Ja stawiam na to, że jak wtyczka inna to mu nie łapie jakiegoś styku wykrywającego ją. I lapek po prostu nie widzi wtyczki, ale prąd dostaje, więc mu #!$%@?. Ale ja się nie znam.
@3dgy: sprawdź miernikiem jakie daję napięcie na wyjściu. Jak jest takie jak na obudowie jakie daje zasilacz to może jakieś zabezpieczenie przed piratami :P ale w sumie to elektroniką to ja bardzo hobbystycznei się zajmuje
@3dgy: @jonik: Przecież w wyskakującym komunikacie jest jak wół, że zasilacz nie wyrabia prądowo -za mała moc. Zobacz na obydwu zasilaczach ile Amper wyrabiają na wyjściu, zakładam, że ten nowy ma zdziebko mniejsze możliwości.
@jonik: i nadal mimo wszystko uważam, że coś nie wyrabia z obciążeniem, równie dobrze mogą być kiepskie styki w zamienniku. Tym bardziej, że bez obciążenia normalnie się ładuje.