Wpis z mikrobloga

@sebawo smiac mi sie chce z takiego podejscia do uzywanych samochodow. Nie kazdy handlarz musi byc z gory oszustem. Samochod ma oryginalny przebieg i nie byl nigdzie malowany. Z takim podejsciem idz do salonu i kup takiego za 140 k. Po 3 latach kosztuje 67 k
@lemansblue: jak się kumplu finansuje taki biznes? musisz wyłożyć własny hajs kupić i sprzedać z zyskiem, i zainwestować w kolejny droższy i większą marżą czy jakieś kredyty? no i ile zarabiacie na jednym samochodzie skoro utargowałem prawie 4k i gościowi nadal musiało się to opłacać?
@lemansblue: ja też tak uważam, to był sarkazm ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wrzuce tego mema, bo zaraz znajdziesz kontrę #pdk
Ale rynek używek w Polsce niestety wymusza na co bardziej ogarniętych kupujących takie podejście. Ile to już perełek, często droższych niż średnia okazywało się ulepami? Rubrykę z przebiegiem już dawno powinni pousuwać z portali ogłoszeniowych, a przy zakładaniu konta gratis powinien być miernik lakieru, żeby żaden
@crejzus temat rzeka, moze kiedys zrobie AMA.
Co do zarobku to okolo 4k na samochodzie tej klasy. Ale w Polsce jest modne targowanie wiec realny zysk na takim Golfie to 3k, wiec srednio oplacalny biznes. My akurat sciagamy duzo samochodow wiec jakos hajs sie zgadza. Najwiecej zarabia sie na rozjebcach, ale takich nie sprowadzam. Nie zawsze musi sie oplacac, czasem sprzedaje na zerze, bo mam upatrzone cos innego na czym wiecej zarobie
@sebawo tak jest jak szuka sie okazji i kupuje od firm krzak. Nie ukrywam zdarzaja sie lepsze i gorsze samochody, ale staram sie zawsze szukac tych drozszych i lepszych - pomimo mniejszego zarobku wole miec czyste sumienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam wielu zadowolonych klientow, ktorzy wracaja, polecaja znajomym czy rodzinie. Co do miernika i szukania niemalowanego to tez mnie to smieszy. Miernik nie jest zadnym wyznacznikiem zlego
@Zborro to idz do ASO i zaplac 10k wiecej za to ze kupisz auto i tak od posrednika takiego jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeden z dealerow marki premium kupuje od nas i wystawia 20k drozej zmieniajac tylko opony na nowe, najtansze. Schodza jak swieze buleczki. Jak lubisz czuc sie wydymany to najlepsza opcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lemansblue: Ty piszesz

tak jest jak szuka sie okazji i kupuje od firm krzak

staram sie zawsze szukac tych drozszych i lepszych


a ja piszę

Ile to już perełek, często droższych niż średnia okazywało się ulepami?


Bo tak też bywa. Firma, która istnieje 10 lat i ma na stocku 30+ aut to też nie jest jakiś krzak.

Co do miernika i szukania niemalowanego to tez mnie to smieszy. Miernik nie jest