Wpis z mikrobloga

Mireczki dostałem zadanie przerysowywanie mebli. Jako że wrodzone lenistwo nie pomaga mi marnować czasu, chciałbym to jakoś usprawnić. Meble najczęściej jakaś meblościanka kuchenna. Każdy mebel składa się z płyt o różnych wymiarach. Rysuję:
1. Elewację tzn tak jak to widzimy
2. Rzut z góry jakby na te meble (rzut architektoniczny)
3. Przekroje poziome szafek na wysokości powiedzmy 50cm, 1m i 2m
4. Przekroje pionowe każdej szafki osobno

Rysuję to w 2D w autocadzie ale przez to każdy rysunek powstaje oddzielnie. Myślę że szybciej będzie jak narysuję 3d i będę sobie to kroił potem jak mi się podoba, jak będą chcieli 30cm nad ziemią to jednym kliknięciem zrobię im 30cm nad ziemią zamiast 50 itd.

A może się mylę? W 3d nie rysuje wcale, coś tam na studiach no ale to nie są skomplikowane konstrukcje, płyty po prostu dobrze je poskładać i mebel gotowy, bez bardzo dokładnych detali, płyty prostokątne w większości.

Czy będzie coś lepsze od autocada 3d?

#autocad #3d #meble #projektowanie
  • 4
@ozzi91: spróbuj Autodesk Inventor jak dla mnie bardziej intuicyjny i mający o wiele więcej możliwości program. Samemu kiedyś się bawiąc robiłem projekt 3d kuchni, ale to było jakieś 2 lata temu i teraz nic bym z tego nie pamiętał XD Ale na studbazie 5 za to dostałem.
@ozzi91: ja zrobiłbym to w Archicadzie. Wszystko robi się w 3D ze ścian i stropów i jednym znacznikiem masz elewacje, przekroje i wiadomo rzuty i jeszcze możesz to wyrenderować.