Wpis z mikrobloga

@wetorek Zależy ci rozumiesz mówiąc, że jest ciężko po studiach. Jeśli chcesz zarabiać normalne pieniądze to licz się z 360+ godzin pracy miesięcznie. Jeśli wystarczy Ci 2 200 zł to normalnie jeden etat. Jest pewien problem z wymarzoną specjalizacją, ale do przejścia. Studia nie są jakieś super trudne, jak to niektórzy przedstawiają.
  • Odpowiedz
@wetorek: kończysz studia i masz od razu fach w rękach bo całe studia szlifujesz umiejętności praktyczne, na lekarskim tylko teoria. Dentyści nie muszą robić specki by dobrze zarabiać to jest ich największy plus i dentystów jest o wiele mniej niż lekarzy w Polsce więc jeszcze mniejsza konkurencja
  • Odpowiedz
@wetorek Jest za dużo zmiennych, żeby jednoznacznie odpowiedzieć czy warto. Masz jakieś plecy? Tzn jesteś z rodziny lekarskiej? Jeśli tak to będzie dużo łatwiej, jeśli nie to trudniej. To samo, jeśli chodzi o to co chcesz robić, w którym kierunku iść. Czy chcesz zostać w Polsce, czy wyjechać. A na UJ dostają się ludzie tak samo jak na każdą uczelnię i nie potrzeba 100%.
  • Odpowiedz
  • 0
@semperfidelis Na medycynę do Krk raczej się dostanę. Jak nie, to Wrocław/ Katowice. Pleców nie mam, a decyzji odnośnie wyjazdu nie podjąłem. Bo wiadomo ile lekarz zarabia za granicą i ta dyskusja byłaby zbędna.
  • Odpowiedz
@wetorek Musisz zadać sobie pytanie, którego wiele osób związanych z medycyną sobie nie zadało. Czy jesteś gotowy na kupę pracy, ogromną odpowiedzialność i poświęcenie życia, szczególnie rodzinnego, dla medycyny. Jeśli tak, to rób to. Jeśli masz wątpliwości to lepiej odpuść, idź na stomę, dobrze zarabiaj i ciesz się życiem.
  • Odpowiedz
@wetorek: Za jeden etat 2200zł netto. Jest opcja, ze po rezydenturze zaproponują Ci mniejszą stawkę niz na rezydenturze na umowie o pracę.
Warunki pracy w porównaniu z zachodem fatalne w wielu miejscach jeśli chociażby chodzi o liczbe przyjmowanych pacjentów na dzień. O rozważaniu co zrobić z pacjentem by zdążył otrzymać świadczenie NFZ na cito zanim umrze bez tego świadczenia - nawet nie ma co wspominać.
Niektóre specjalizacje - 2 miejsca
  • Odpowiedz
@Twinkle: Co za #!$%@? xDDD
Jak masz matme rozszerzoną to średnio z rozszerzeń wystarczy po 80% z każdego.
Źródło - dostałem się tam xD
@wetorek: Studenciak here, zajmij się programowaniem lepiej, pójście na lekarski to masochizm, stoma zapewnia lepszy komfort życia po studiach. Jak nie uda mi się załapać rezydentury za granicą to się chyba powieszę xD
  • Odpowiedz
@wetorek: jeśli liczysz na pieniądze to szukaj czegoś innego, chociażby ta stoma, jeśli jednak w tą stronę ciągnie Cię coś innego to idź na lek, jest ciekawiej niż na stomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Twinkle: Dowartościowują się widocznie. Fakt, jak się startuje z 2 rozszerzeniami to trzeba mieć po 90%+, ale z trzema to żaden problem się tam dostać.
Na niektóre uczelnie, oprócz biologi i chemii jeszcze dodatkowe punkty zdobywa się za matme lub fizykę na rozszerzeniu.
  • Odpowiedz