Wpis z mikrobloga

@patrol798: 2006r krajowy, drugi właściciel, przebieg 145tyś udokumentowany rzekomo tzn zakupiony z salonu hondy w 2012 przy przebiegu 65tyś, 2.0 benzyna 155koni, generalnie wygląda ok, ale 29k nie wydam w ciemno
@uszyk90: jeśli nie było wymieniane sprzęgło to bardzo możliwe, że wkrótce padnie (wymiana ok. 600 zł) - zaczyna się od tego, że wsteczny nie wchodzi łagodnie tylko z małymi oporami a czasem zgrzytem. Osłona wydechu (jeśli jeszcze jest na miejscu) oraz sam tłumik może już korodować jednak w tej wersji wymiana nie jest jakimś dużym wydatkiem. To samo odnośnie tylnych nadkoli, może pojawić się po wewnętrznej stronie nadkola trochę rdzy. To
@patrol798: jaki jest mniej więcej koszt kupna i wymiany sprzęgła? Na przeswietleniu w ASO sprawdzą to sprzęgło tzn bedą w stanie coś mi o nim powiedzieć? Dzwoniłem do salonu hondy i najblizszy wolny termion jest za dwa tygodnie (,) Podwozie podobno było zabezpieczane cztery lata temu. Co sądzisz na temat samej oferty?
@uszyk90: Sprzęgła nie sprawdzą bez jego wyjmowania. Ale możesz znaleźć jakiś mały podjazd, i przy obrotach ok. 1500-1700 na 3 biegu dać mu mocno gazu i zobaczyć czy będzie przyspieszał. Jeśli nie lub będzie ociężały a obroty będą rosnąć to sprzęgło zużyte. No i test wszystkich biegów podczas jazdy włącznie ze wstecznym. Zużycie sprzęgła to normalna sprawa jak w każdym samochodzie. Kumpel wymieniał przy 220 tys. km innym padało już przy
@patrol798: dzięki za rady, na pewno to sprawdzę. Niestety nie dostane się w ten weekend do serwisu hondy. A może ty byś mi mógł jakoś pomóc z tym tematem? Widzę że się znasz na rzeczy, oczywiście zapłacę. Jeśli nie to może znasz kogoś zaufanego i dobrego w fachu, kto mi prześwietli auto?
@uszyk90: żadne aso w Kielcach jeśli chcesz to rzetelnie zrobić (nie dlatego że to Kielce tylko ogólnie w każdym aso w #!$%@? walą)... polecić kogo też niestety nie mam.
Tego rozwiązania też nie znam, ale niejaki Kikster to mocno reklamuje, może to coś warte sprawdz -> AUTOTESTO
@KaktusCK: właśnie dzwoniłem, ale coś to dziwne jest. Przyjeżdżają do właściciela sprawdzają na miejscu, no chyba że najdrozszy pakiet to wtedy zabieraja do sieci zaprzyjaźnionych warsztatów (nie ASO) a gdzie? "nie moge tego pasu powiedzieć" wtf?! Usługa nie tania bo tylko pakiet za 500złotych coś może powiedziec, ale sprzęgła mi nie sprawdzą. Lipa jak dla mnie.
@diamond spróbuje tam, dzieki za radę ;)
@uszyk90: jeśli auto faktycznie ma przebieg o jakim wspominasz to wystarczy, że oprócz normalnych oględzin sprawdzisz to co ci napisałem+lakier. Taki przebieg dla tego silnika to nic. Jeśli chodzi o zawieszenie to mogą jakieś stuki dochodzić a będą to łączniki stabilizatora, wtedy warto kupić lepsze. Komplet kosztuje 300-400 zł wraz z wymianą. A i reflektory w niektórych Accord parują, ten typ tak ma. U mnie parowały czasami ale bardzo delikatnie na