Wpis z mikrobloga

We wniosku o WYPOSAŻENIE MIEJSCA PRACY pracownika, którego chce się zatrudnić z bezrobocia trzeba zaznaczyć jedno z takich rzeczy, formę zabezpieczenia zwrotu przez podmiot refundacji:

- poręczenie,
- weksel z poręczeniem wekslowym (aval),
- gwarancja bankowa,
- zastaw na prawach lub rzeczach,
- blokada rachunku bankowego,
- akt notarialny o poddaniu się egzekucji przez dłużnika.

I teraz moje pytanie... Co właściwie mam zrobić? Bo mam tylko zaznaczyć jedną opcję z powyższych a na samym końcu wniosku o to wyposażenie w załącznikach nie ma wyszczególnionego niczego z tej pozycji. Więc co? Mam tylko sobie wybrać jedno z kilku i nic nie dołączać? I pytanie drugie, skąd mam wziąć wzór takiego dokumentu (jednego z nich) jeśli już? Nie ogarniam niestety...

#praca #cv bezrobocie #urzadpracy #pytanie #biznes #firma
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Bunch dzwoń do pośredniaka, bo na pewno mają wzory.
Przy poręczeniu musi być odpowiednio wysoki zarobek (chyba 2500zl brutto, ale to regionalnie pewnie jest).
Z tego co wiem jednak większość osób decyduje się na taką formę
  • Odpowiedz
#!$%@? pokolenie informatycznych analfabetów. |

wybacz mirek, ale jakoś sie nie dziwie, że masz problem z zatrudnieniem.


@jokefake: Zastanów się co za podwójną bzdurę właśnie napisałeś. Nie dość, że odpowiadasz zupełnie nie na temat, wklejasz wnioski które nie mają absolutnie nic wspólnego z konkretną treścią mojego pytania, to jeszcze mylisz strony. Jak nie chcesz pomóc to nie odpisuj. Bo Twoja wiadomość nie wnosi nic i zostało przez Ciebie źle zrozumiane nawet
  • Odpowiedz
@RSGApps: Czyli po prostu zaznaczam sobie jedną z tych opcji "na tym etapie" (bo to wniosek jedynie a czy przyznają do się zobaczy) i o nic więcej się nie martwie? Ewentualnie którąś z tych wymienionych rzeczy się później donosi w przypadku podpisywania już umowy.
A gdyby się udało i rozpatrzyli go pozytywnie to co muszę zrobić w następnej kolejności odnośnie punktu o jaki tutaj teraz pytam wiesz?
  • Odpowiedz
@Bunch: zobacz czy na końcu pdf o warunkach dofinansowania nie ma wzorów poręczenia.
niby możesz sobie wybrać zabezpieczenie jakie Ci pasuje (mi pasowała blokada środków na koncie, bo i tak miałem lokatę), ale UP chciał poręczenie.

swoją drogą, ktoś kto prowadzi firmę i zatrudnia pracowników powinen wiedzieć jak używać google.
  • Odpowiedz
@Bunch: Na razie tylko zaznaczasz. Jeżeli wybierzesz poręczenie to będzie potrzebne zaświadczenie o dochodach i najprawdopodobniej osoba poręczająca będzie musiała być z tobą podczas podpisywania umowy. Przy składaniu wniosku nie musisz sobie niczym zaprzątać głowy. Później powiedzą co i jak, ewentualnie dopytasz
  • Odpowiedz
@Bunch dostajesz ok. 17-20k zł, musisz mieć poręczenie na ok. 22k zł. Przez co 1 poręczyciel tylko z zaświadczeniem że ma prace dostajesz poręczenie na 11k zł, wiec np. możesz wziąć mame i tate (jako 1 poręczenie) i dod. np zakładasz lokatę na 11k zł i idzlesz po zaświadczenie do banku aby zablokowali ci lokate, dla up.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: Ale skoro te dwie osoby mi poręczą to po co jeszcze zablokować lokate? Po co te dwie rzeczy, skoro we wniosku jest mowa o jednej z kilku form. A ty mi tutaj piszesz, że poręczenie dwóch osób (które gdzieś są zatrudnione) oraz do tego jeszcze zamrożenie lokaty. Więc jak to?
  • Odpowiedz
@Bunch: wybierasz jedną formę zabezpieczenia, jeżeli chcesz jedno stanowisko utworzyć. jeżeli wybierzesz poręczenie cywilne, to już nie potrzebujesz blokady rachunku bankowego. w każdym urzędzie są inne regulaminy i np. w niektórych nie moze byc 2 poreczycieli, a tylko jeden
  • Odpowiedz