Wpis z mikrobloga

Miraski
jak radzicie sobie z buntami? Chodzi mi o jakieś rozwiązanie nie wymagające mojego klikania ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od jakiegoś czasu można mieć tylko jedną armię na automatic rebel suspension. Można jakoś zmienić ten limit?
#eu4
  • 8
@ppiasq:
Bez humanizmu też się da. Wystarczy patrzeć na autonomię, stackować wojska. Albo - co moje ulubione - sprawić by wybuchli, ale w jakiejś śmiesznej liczbie (przykład, masz 3 prowincje z 4,5 unrestu. Jak nic nie zrobisz to po 3-4 latach masz bunt. Czekasz zatem aż będzie z 80%, stackujesz dwie armie na prowincjach z unrestem, zostawiasz jedną z płaskim terenem i czekasz, aż tam wybuchnie jakiś marny bunt na 7-8k
@NocnyDrwal albo przy 80-90% dajesz stack wojska na prowincje z unrestem, zmniejszasz autonomię i doprowadzasz do wybuchu. Jeżeli nie mam humanistycznych to w czasie pokoju wywołuje buntu, a w czasie wojny zwiększam autonomię.
@Nedifie:
Z tym zastrzeżeniem, że zmniejszenie autonomii daje skutek negtywny dłuższy, niż stłumenie buntu pozytywny, Więc trzeba zazwyczaj dwa razy ich pacyfikować, a bez zmniejszania tylko raz. Ale plusy też są oczywiste