Wpis z mikrobloga

#programowanie

Mirki, potrzebuje małej pomocy na PW, jest mi ktoś w stanie z wykopowej elity #15k poświęcić 5 min ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: @meohaw: Ok, piszę tutaj. A więc pod linkiem : http://sports.williamhill.com/bet/pl/betlive/9 jest lista aktualnych meczy live (tutaj akurat piłka nożna). Po wejściu w dane wydarzenie jest szare okno i zakładka komentarz. I tutaj pojawia sie moje pytanie. Czy jest możliwość napisania programu, który będzie na bieżąco pobierał dane z tej zakładki ze wszystkich aktualnie rozgrywanych meczy, analizował je pod pewien warunek, i gdy zostanie on spełniony powiadamiał mnie
  • Odpowiedz
@Sypu: Tak, da się takie rzeczy zescrapować, pytanie brzmi jak bardzo WH będzie utrudniać, ale myślę, że nawet jakby bardzo to się będzie dało. Zależnie od zabezpieczeń zczytanie tego może wymagać działania z kilku różnych IP na raz. Samo napisanie, ciężko orzec wszystko zależy ile to komuś zajmie i jak bardzo się ceni. Kilka stówek to taka wersja budżetowa, ale nie raz już mnie zadziwiło jak tanio można coś zlecić
  • Odpowiedz
@meohaw: A podpowiedziałbyś mi gdzie ewentualnie mógłbym szukać jakiś freelancerów - ludzi którzy mogliby chciec się czegoś takiego podjąć ?
  • Odpowiedz
@Sypu: Tutaj pod tagiem #programowanie albo #python możliwe, że kogoś znajdziesz, ale lepiej od razu powiedzieć jaki się ma budżet bo inaczej może być ciężko. Są jeszcze jakieś pythonowe grupy na facebooku na bank i pythonowe fora pokroju https://pl.python.org/forum/. No i w końcu są też jakieś portale krajowe i zagraniczne do zlecania różnych rzeczy typu oferia.pl upwork.com freelancer.com
  • Odpowiedz
@Sypu: dane lecą przez websockets, co dla Ciebie jest raczej niekorzystne bo trzeba napisać klienta który w jakiś sposób będzie to parsował, długo nie patrzyłem na to bo za darmo takie rzeczy sie nie dzieją ale sprawa wygląda tak:
trudniej będzie obrobić i pozyskać te dane, trzeba przeanalizować i rozpracować cały system komunikacji.
Możliwe że są jakieś zabezpieczenia i trzeba wysyłać jakieś dane co x sekund, żeby nie zostać rozłączonym.
Plus jest taki, że często jak ktoś implementuje ws to nie dba o zabezpieczenia ani o weryfikacje połączeń więc pewnie nic takiego nie będzie (no ale i tak trzeba zbadać te dane, czyli co oznaczają i jak poprosić serwer o wysyłanie danych odnośnie meczu X bo z tego co widzę to nie lecą jednym kanałem wszystkie)

Chociaż z tego co widzę to nie jest to jakoś
sokytsinolop - @Sypu: dane lecą przez websockets, co dla Ciebie jest raczej niekorzys...

źródło: comment_dBL3noewIM84uikgXhys9ekx48drZjtu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz