Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#it ⫵programowanie #warszawa Mireczky czy tylko ja mam takie szczęście do #januszebiznesu, czy naprawdę polskie firmy it tak bardzo ssą?
Po odejściu z pracy nastawienie szefa zmieniło się o 180 stopni - przez ponad rok pracy ani razu nie zgłaszano żadnych uwag do mojej pracy czasu jej rozliczania itp, tymczasem po odejściu z pracy, a w czasie comiesięcznych przelewów nagle zaczęły się dziwne maile. W skrócie można to określić mianem ,,targowania".

Na co w grudniu zeszło tyle czasu? (mieliśmy elastyczny grafik, w moim podsumowaniu za grudzień nie wyszło nawet pół etatu)
Proszę przedstawić szczegółowego excela z rozpiską, na co ile czasu zostało poświęcone (pierwszy raz słyszę o takiej formie rozliczania, do tej pory był tylko portal do rozliczania czasu pracy).
Nie umiemy wycenić pracy wykonanej w grudniu, wiec zaplacimy tylko za 2/3 zaraportowanego czasu (WTF).
Co do pozostałego czasu - prosze przyjechac do nas to pogadamy.

Nie mam kiedy przyjechać, bo pracuję na cały etat a podróż wtę i wewtę to koszt przynajmniej 3h. Wszystkie informacje dostali w pliku excel.
Obstawiam, że poza sądem nie da się tego rozwiązać.

Pozostaje mi tylko przestrzec Was przed #biznespopolsku. Jeśli macie do wyboru iść do korpo albo do ,,małej polskiej firmy z miłą atmosferą pracy" - idźcie do korpo. Zamiast śmieciówki dostaniecie umowę o pracę, opiekę medyczną itp., i nie bedziecie musieli żebrać o wynagrodzenie u polskiego pana na włościach.

TL;DR
Nie pracujcie w małych polskich firemkach it. Korpo na swoje wady, ale jest dwie klasy wyżej nad biznesem po polsku.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: moze nie zostawiaj tak tego? Jesli pracowales uczciwie - postrasz ich sądem i użyj prawdziwej nazwy firmy. B2B czy umowa o dzielo/prace? Zasiegnij porady prawnej i nie odpisuj w ogole na maile az nie uzyskasz tej porady. Januszowatości nie zdzierżę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja tam płacę za wszystko co moi pracownicy zaklokowali. Także nie obrażaj pan, panie Ferdku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale też kiedyś się kopałem z gościem, który nagle kazał robić mi excela z każdego pierdnięcia i rzeczy typu deploy przez ftp - 10 minut kwestionował, że długo.

Nie wiem skąd się to bierze, pewnie przewalił wycenę w projekcie i teraz stara się ciąć na ekipie.
  • Odpowiedz