Wpis z mikrobloga

Z tym #linux to trochę przesadziłem, ale ma ktoś może serwa w hetznerze? Muszę się wynieść z ovh bo mnie szlag trafił w tym miesiącu i chcę wziąć ich serwa z aukcji, jak u nich z łączami i tą ich ochroną przed ddosami? Może się ktoś wypowiedzieć nt. uploadu? Mirko pomusz.
#sysadmin #hetzner #linux
  • 35
  • Odpowiedz
@Firenz: Nieźle, chociaż warto wyniki brać z różnych źródeł, gdyż w przeszłości się okazywało, że ISP budowali u siebie serwery speedtesta by klienci dostawali "prawdziwe odczyty", a internet cały był przycięty
  • Odpowiedz
@fervi: dlatego też właśnie wpisuję konkretne serwery, kolejno netia w Warszawie chyba (5134), orange w Łodzi (4206), KPN w Amsterdanie (4358) i s-net w Krakowie (8123). Do upc w Brnie mam 250 mbit/s uploadu co jest dziwne, jakaś mała firma o której nie słyszałem i wycisnąłem 207 mbit. No to bez luksusów, spodziewałem się lepszych wyników za 140 zł mimo wszystko. Zaczynam się cieszyć, że mi to przeszło bez płacenia, bo
  • Odpowiedz
@fervi: @Dolan: zdaję raport, więc zrobiłem sobie pliczek 10-gigowy z samych zer, jednocześnie odpaliłem upload do digitalocean, kimsufiego, do siebie do domu i na raz speedtesta, będę męczył tego serwa jutro dalej, bo już mi się skończyły lokalizacje do których mogę wysyłać xD wynika z tego tyle, że na kilka połączeń jest lepiej i zależy od trasy też. Wydusiłem 787 mbit, stabilne 700 mbit up. 250 mbit od upc w
Firenz - @fervi: @Dolan: zdaję raport, więc zrobiłem sobie pliczek 10-gigowy z samych...

źródło: comment_TianCxAT6yWdlm97SAHqmvwHiL4tTVtG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@TenTemuATamtenTamtemu: napisałem wyżej co mi nie pasuje, ryją mi ruch od jakiegoś czasu a w zeszłym tygodniu już mnie coś trafiło. Jak Ci działa to pozostaje mi się tylko cieszyć, że nie masz problemów, ja miałem przez cały styczeń i kawałek grudnia na wyrywki, co mogę powiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu się skumulowało i wolę dopłacić do hetznera i mieć lepsze łącze i raida 1,
  • Odpowiedz
@fervi: @Dolan: Mireczki, bo mam dziwną sytuację, mdadm na debianie skończył sobie syncować raida i teraz tak: mam kompa służbowego na dokładnie tych samych łączach (s-net) co serwy 2 piętra pode mną. Od kilku godzin próbuję rozwiązać tajemnicę czemu mając łącze przy kompie 50/50 mbit wyciągam postrzępiony wykres 15-30 mbit w bólach, te same łącza, ten sam budynek, ta sama trasa, wchodzę na vpsa, wget i ponad 200 mbit. Generalnie
  • Odpowiedz