Wpis z mikrobloga

Z tym #linux to trochę przesadziłem, ale ma ktoś może serwa w hetznerze? Muszę się wynieść z ovh bo mnie szlag trafił w tym miesiącu i chcę wziąć ich serwa z aukcji, jak u nich z łączami i tą ich ochroną przed ddosami? Może się ktoś wypowiedzieć nt. uploadu? Mirko pomusz.
#sysadmin #hetzner #linux
  • 35
@Firenz aktualnie mam dwa serwery na kimsufi i fakt, w sobotę coś #!$%@? bo connecty straciłem. Ale jakiś czas temu też była podobna akcja, a tak to spokój wg. Mnie. Stabilne 330dni na jednym.
@drag_op: no to dobrze dla Ciebie, bo ja już mam dość nieuzasadnionego pingu 300. Jestem w stanie dopłacić i postawić w hetznerze proxmoxa byleby nie musieć się użerać z problemami na które nie mam wpływu.
@Firenz fakt, na mega pingu mi nie zależy ale nawet po vpn mam średnio 50 max 80. Jak łącze się od innego operatora niż orange to wypada to dużo dużo lepiej
@Firenz:

fervi@pingwinek:~$ speedtest
Retrieving speedtest.net configuration...
Testing from IWACOM (192.166.218.58)...
Retrieving speedtest.net server list...
Selecting best server based on ping...
Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [2.05 km]: 4.492 ms
Testing download speed................................................................................
Download: 172.42 Mbit/s
Testing upload speed....................................................................................................
Upload: 73.45 Mbit/s

To mam w webh; za 100zł / rok (jednorazowo), 1 rdzeń Xeona E5-2650L; 2GB Ramu; 20GB na SSD. Z czasem jednak cena spada (3 rok to już 30% zniżki). No,
@drag_op: ale komiczne jest to, że to wygląda jakby nie wiem, switch ogarniający mojego serwa coś odwalał, bo to nawet nie jest kwestia, że całe upc coś się sypie tylko na wyrywki, i nie widzę jak to mogłaby być moja wina bo mam tą maszynę z rok i nic nie zmieniałem z traffic shapingiem, takie rzeczy się nie naprawiają z minuty na minutę bo plamy na słońcu.
@Firenz: Webh niby też ma dedyki, ale jak chcesz.
Ja się wyleczyłem z zagranicznych VPSów z powodu tego, że przed niczym nie chronią. Wiele osób powtarza, że tam trzymać jest bezpiecznie dane, bo nie trafią do polskiej policji czy coś, ale regulaminy temu przeczą.

Sam regulamin Webh jest fajny, bo prosty.
@fervi: ale regulaminy polskich spółek mających serwy poza Polską/ovh? Przeczytałem ToS hetznera i nie ma słowa o law enforcemencie spoza Niemiec. Ale nawet jeśli to i tak nie dostanę pewnie takiej przepustowości w Polsce jaką oni mi dadzą, no i cena też jest inna.
@fervi: kurde, ale 19 zł za

1 rdzeń Intel Xeon E5

2 GB pamięci RAM

od 20 GB powierzchni SSD

nielimitowany transfer danych

to akurat spoko cena ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Firenz: No to git :D
Aruba ma w regulaminie, że jak policja się z nimi skontaktuje to udostępniają dane. Dodatkowo chyba firmie matce (czy córce) też udostępniają twoje dane. Czytałem parę miesięcy temu regulamin (mają 3) i nie pamiętam co i jak dokładnie
@fervi: tak czułem bo ich regulaminy też czytałem i tam jest coś tego typu, że jak się służby albo sądy odezwą to oddadzą więc założyłem, że to dotyczy każdego ich datacenter. Zwłaszcza, że kupuję na polskiej stronie od spółki z siedzibą w Polsce. Ale nie wiem jak się to ma do takiego digitalocean.
@Dolan: screen na potwierdzenie... powiem ci na pw jak im to zgłoszę bo nie chcę shitstormu odpalić
Firenz - @fervi: tak czułem bo ich regulaminy też czytałem i tam jest coś tego typu, ...

źródło: comment_rzbjKdPta39V2681R0ByKPqTTwcwbAPQ.jpg

Pobierz
@Dolan: @fervi: @drag_op:

root@rescue ~ # ./speedtest-cli --simple --server 5134 ; ./speedtest-cli --simple --server 4206 ; ./speedtest-cli --simple --server 4358 ; ./speedtest-cli --simple --server 8123

Ping: 27.641 ms

Download: 428.79 Mbit/s

Upload: 182.48 Mbit/s

Ping: 40.902 ms

Download: 363.43 Mbit/s

Upload: 159.99 Mbit/s

Ping: 15.306 ms

Download: 414.04 Mbit/s

Upload: 220.90 Mbit/s

Ping: 34.837 ms

Download: 412.00 Mbit/s

Upload: 166.95 Mbit/s

root@rescue ~ # ./speedtest-cli --simple

Ping: 5.122 ms
Firenz - @Dolan: @fervi: @drag_op: 
 root@rescue ~ # ./speedtest-cli --simple --serve...

źródło: comment_eGg4NbISpRqguOjD7fcgbgBPdzpLhPVV.jpg

Pobierz