Wpis z mikrobloga

#mikromodlitwa #religia #nowenna #nowennadojanabosco #mirkomodlitwa

Nowenna do Św. Jana Bosko

Nowenna Dzień 2 – 23 stycznia

Święty Janie Bosko, przez miłość do Maryi Wspomożycielki, która w życiu była Ci Matką i Mistrzynią, wyjednaj nam prawdziwe i stałe nabożeństwo do Maryi, abyśmy mogli zasłużyć na Jej potężną opiekę w życiu i przy śmierci. Amen

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Módl się za nami św. Janie Bosko
- Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych

Módlmy się:
Boże, Ty powołałeś św. Jana Bosko, Wyznawcę, na Ojca i Nauczyciela młodzieży, z Twojej również woli, przy pomocy Maryi Panny, założył on w Kościele nowe Zgromadzenia, spraw prosimy, abyśmy pałając tym samym ogniem miłości, mogli zdobywać dusze i służyć Tobie samemu. Przez Chrystusa Pana naszego.
Pobierz vivianka - #mikromodlitwa #religia #nowenna #nowennadojanabosco #mirkomodlitwa 

No...
źródło: comment_0K8OYofRXg5egifQj5rvN5aPjwgJYJyY.jpg
  • 12
@vivianka: w dzisiejszych czasach to, że duchowni coś robią, to wcale nie znaczy, że jest dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) przeszkadza o tyle, że nie ma się pewności, że w tej modlitwie nie ma elementów sprzecznych z wiarą katolicką. Tak pytam, bo zwróciło moją uwagę wezwanie, które zwykle stosuje się do Świętej Bożej Rodzicielki
@luvencedus: Módl się za nami XXXX XXXX. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Nic tu akurat nie jest sprzeczne :D Możesz wymienić dowolne imię i nazwisko świętego i będzie okej
@twnt22: wiem, że nie ma nic sprzecznego, ale pierwszy raz się tak spotykam, dlatego zasiałem wątpliwość :) były już takie sytuacje, że modlono się do JP2 zanim został przynajmniej beatyfikowany, więc nic mnie nie zdziwi
@luvencedus: bo można się modlić za pośrednictwem JP2 czy innych osób jak się rozpocznie ich proces beatyfikacyjny, dostają wtedy oni tytuł Sługi Bożego i już mogą robić cuda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@twnt22: ale nie ma wtedy bezpośrednich zwrotów do sługi bożego i dodatkowo może być to tylko kult prywatny, nawet nie lokalny. I nie do końca jest tak jak mówisz, bo koleś/kolesinka dostaje tytuł sługi bożego, w momencie rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego. To, że pomodlę się za wstawiennictwem Steva Jobsa nie sprawi, że dostanie on tytuł sługi bożego
@twnt22: masz rację, za szybko przeczytałem i zrozumiałem to co chciał :) ale ja wcześniej mówiłem o sytuacjach, kiedy publicznie modlono się za pośrednictwem JP2 przed jakimkolwiek procesem. Stąd zasadność mojego pytania o imprimatur/nihil obstat w kontekście nadużyć duchowieństwa i laikatu w niedalekiej przeszłosci