Wpis z mikrobloga

na terenie parków narodowych nie możesz tak sobie latać, to tak profilaktycznie. Minimum to coś klasy Phantom 2, pewnie okolice 1000-1200zł używka z gimbalem


@rolfik_r1: @Aenkill: w UK można. Z tego co wiem Dji ma teraz lepsze kamery.
@rolfik_r1: @sorek: Mieszkam w Szkocji, więc nie ma problemu.

@andreaw317: Szczerze, wolałabym coś bez kamery, bo po co dwa razy płacić za coś, co już mam (mam GoPro obecnie). Opłaca się dołożyć do czegoś za 3 tysiące na przykład, czy nie będzie aż takiej różnicy, żeby warto było dokładać?
A jeszcze co sądzicie o Mavic Pro, jeśli już patrzeć na coś z wbudowanymi kamerami? Podoba mi się o tyle, że można go składać. Dla mnie bomba, bo chyba lepiej by się sprawdzał na górskich wędrówkach. Dziwne jest to, że na ebayu jest droższy od Phantoma, gdzie na oficjalnej stronie sugerowana cena to $999 (Phantom 4 to $1300).
@rolfik_r1: Ciekawe, bardziej oplaca sie kupic od producenta niz uzywane w Europie. Ciekawe czy mozna drony przewozic samolotem w podrecznym bagazu, bo mam znajomego w USA, wiec bardziej oplacaloby sie tam kupic i przewiezc.
@IRONSKY_UAVTechnology: Powiedzmy przedział 1000-5000zł, może być używany. Chcę dobry stosunek cena/jakość, a nie bezmyślne pakowanie kasy w zbędne bajery. Bardzo mi się spodobał ten Mavic, ze względu to, że fajnie się składa, więc idealny na wyprawy z plecakiem. Ogólnie lepiej brać coś z wbudowaną kamerą, czy lepiej używać tego co mam (GoPro 4 Hero Black) i ewentualnie dokupić do GoPro baterie, żeby móc dłużej kręcić i z ziemi i z drona?
Mavic jak najbardziej polecamy, ale pamiętaj że obecnie trudno dostępny produkt. Jeśli często korzystasz z GoPro to warto szukać czegoś pod gopro, musisz zdecydować czy chcesz zmienną optykę czy nie?
Jeśli pod go pro to polecam 3dr Iris lub Q500 G od Yuneec. Spytaj niebieskiego czy chce mieć gimbal do gopro w zestawie z dronem, to wtedy wybierzcie Q500, a jeżeli chcecie więcej bajerów i programowania drona np. do mapowania terenu wybierzcie
@IRONSKY_UAVTechnology: Dzięki za porady. Ciężko się zdecydować, czy brać coś po GoPro, czy z wbudowaną kamerką. Plus jest taki, że można z obu kręcić w tym samym czasie i nie trzeba przekładać itd. Raczej stała optyka wystarczy. Jak wspominałam, głównie to sprzęt na górskie wyprawy, gdzie dużo trzeba podejść na nogach, więc wole ograniczyć liczbę dodatkowych gadżetów do minimum. Na razie Mavic wygrywa dla mnie ze względu na rozmiar. Widzę, że
@Aenkill: Hej, tak, Mavic wg mnie to najlepsze rozwiązanie tym bardziej że piszesz o wędrówkach górskich, a tutaj każdy gram jest zbędny. Mavic to rozwiązjue nie tylko wagą ale i bardzo kompaktowymi rozwiazaniami dotyczącymi rozmiarów, składane ramoina, smigła itd. Aktualnie mamy od jakiegos czasu przerwe techniczną na sklepie, mamy aukcje z Maviciem na alledrogo wystawione o tutaj: MAVIC Tak więc jeśli masz chwilę żeby poczekać zapraszam do zakupu w preorder i