Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki, ponownie zwracam się o #pomoc tym razem w sprawie #komputery #wifi #siecbezprzewodowa #windows #windows10
Mam (na emigracji) router z kartą sim. I jest sobie internet przez ten ruter (taki "komórkowy").
Podobno, karta sim jest nieaktywna i ma zostać aktywowana w ciagu 48h.
Problem mam taki, że wszystkie urządzenia z wyjątkiem komputera działają normalnie. Tzn. komórka - przez wifi mogę wszystko - normalnie. Kindle - również.
A na komputerze mogę tylko część rzeczy robić. Tzn działają pingi wszystkie gdziekolwiek gdzie powinny działać. Działą komunikator Telegram. I to wszystko. Strony www, poczta, whatapp, skype nie działają. Czy to wina operatora, czy mojego komputera? W innych sieciach bezprzewodowych wszystko śmiga jak powinno.

Korzystam z AirVPN i mam aplikacje na komputerze do OpenVPN. Ta aplikacja też działa. Jak podłaczę się przez VPNa na komputerze to mogę wszystko, normalnie - tzn strony nagle zaczynają działać, skajp też i inne rzeczy również.

Czy ktoś miał taką sytuacje? O co w tym chodzi?
  • 3
  • Odpowiedz
Pewnie jakieś dnsy nie banglają.


@00minat: Dzięki. Naprowadziło mnie to na rozwiązanie. Miałem "na sztywno" wpisanego DNS, a nie pobieranie automatyczne.
  • Odpowiedz