Wpis z mikrobloga

  • 217
WIELKA WYKOPOWA BITWA SERIALI - EDYCJA 2!
Faza pucharowa – Mecz 128 – FINAŁ

Tag do obserwacji: #mirkoserial | Wyniki fazy pucharowej: KLIK

WIELKI FINAŁ DRUGIEJ EDYCJI ZABAWY!!!

#glupiewykopowezabawy #ankieta
#breakingbad #narcos
źródło: comment_21w03hSSuN5LIiDcrDHlsMWxkq1w1yH3.jpg

WYBIERZ LEPSZY SERIAL

  • Breaking Bad (2008) 66.4% (2669)
  • Narcos (2015) 23.9% (959)
  • Żaden / Oba 9.8% (392)

Oddanych głosów: 4020

  • 63
Breaking Bad dla kogoś kto widział The Wire jest jak mało realna bajeczka dla dzieci gdzie samoloty spadają z nieba...


@WLADCA_MALP: Z czystej ciekawości jakie seriale byś postawił nad BB oprócz The wire? nawet jeśli BB nie jest najlepszym serialem na świecie to ja np. nie widzę zbyt dużo innych seriali, który mają tak wysoki poziom.
@ejadaz689: BB jest fajne ale konwencja "deus ex machina" mnie wkurza. Wszystkie przypadki, zbiegi okoliczności i sytuacje nierealne powodują że BB jest chorym snem Waltera - bajką, ubarwioną opowiastką ale twórcy nie byli w stanie przekonać mnie że to mogło się zdarzyć naprawdę... taka konwencja jest dobra dla komedii. A teraz zobacz jak wygląda The Wire w którym nic nie zależy od przypadku, wszędzie jest żmudna realistyczna dlatego Prawo Ulicy jest
@WLADCA_MALP: Nie nazwałbym zbiegów okoliczności w BB "deus ex machiną", jasne czasem stawały się rzeczy mało prawdopodobne jednak nie takie nierealne jak np


Ogólnie BB wyróżniało się dosyć realistycznym przedstawieniem przemiany Waltera, a także zmyślnym scenariuszem.
Jednak stawianie BB, które najwyżej miało parę nieprawdopodobnych zbiegów przypadku do Deardevila, który jednak mocno odstaje od rzeczywistości


Czy The walking dead, albo Dextera, gdzie pierwszy charakteryzuje się nielogicznym zachowaniem praktycznie każdego bohatera czy do
Widzisz, nie widziałeś głównie tych dobrych realistycznych seriali. Ale w odpowiedzi zawężę się do tego co uważasz za nierówne BB. Daredevila wstawiłem specjalnie :) To jest serial o superbohaterach a podobnie jak Jessica Jonnes czy Luke Cage mimo "nadprzyrodzonych zdolności" jest to serial tak mocno realny jak tylko mógł być. I zobacz jako jedyny (może prócz TWD-science-fiction i HOC-political fiction) uważasz jako mniej realny a przecież porównujemy serial o nauczycielu z ogólniaka.
  • 0
Jeśli miałbym wybrać serial który najlepiej zapamiętałem,który wzbudził we mnie najwięcej emocji,który podobał mi się w kwestii artystycznej i ten,który chętnie obejrzałbym drugi raz to u mnie w finale powinna znaleźć się

@jaro07: nie w kolejności:

Ricka and Morty, The Wire, Sons Of Anarchy, (całość Defenders), Firefly (w czasach Herlulesa i Xeny to było coś) Sherlock, Damages, The Americans, Black Mirror, Dexter, Kompania Braci, Deadwood, Hell on Wheels, 1 sezon Mr. Robot, 2 sezon American Horror strory... z komediowych My Name is Earl,3 planeta od Słońca, Big Bang czy Modern Family... Pewnie o czymś zapomniałem...
  • 0
BTW Dexter się zakończył bardzo dobrze


@WLADCA_MALP: zakończyłby się bardzo dobrze gdyby nie dali końcowej sceny jak zostaje drwalem, to było całkowicie niepotrzebne imho i tyle, poza tym fanom nie chodzi o samo zakończenie tylko kiepsko napisane 5,7 i 8 sezon, bo w 6 sezonie w sumie coś tam się działo i był jakiś główny i nietypowy przeciwnik i zwrot akcji, ale 5 7 i 8 to scenariusz leżał strasznie
@WLADCA_MALP: Zapomniałeś odpowiedzieć mi z nickiem i nie zauważyłem wcześniej posta ;d
Ogólnie sam bardzo lubię Deardevila, The americans(nie obejrzałem całego jednak) czy Jessica Jones.
Wiadomo każdy ma swój gust i ty np bardziej doceniasz realność, ja jednak mimo, że zwracam uwage na logikę w serialach to potrafię nagiąć ją na tyle by docenić seriale ciutkę odrealnione. Jeszcze a propo Dextera, może przesadzam z zakończeniem, ale jednak serial od zakończenia 4