Wpis z mikrobloga

Pierwszy panel led do używania przy kręceniu video nabiera kształtów. Moc, jak na panele led do kręcenia video dość duża: 7200lm, 72W, rozmiar kartki A4, zasilanie 12V (może być zasilany z samochodu), płynna regulacja mocy 0-100% na przetwornicy step-down, uchwyty montażowe z systemu GoPro (bajecznie tanie gripy), możliwość używania kolorowych filtrów foliowych. Jeszcze muszę wyciąć i przykręcić wrota, i skleić obudowę na elektronikę z tyłu. Koszt budowy: ok 200zł. Mocowo równowartość panelu za lekko 2000zł.

Wrzucam wam fotkę bo żywica epoksydowa schnie i nie mam co robić :P W sumie mam w planach jeszcze jeden tej mocy i dwa mniejsze. Nagrać jakiś tutorial?

#qwarqqmajstruje #diy #led #filmowanie #elektronika
Pobierz q.....q - Pierwszy panel led do używania przy kręceniu video nabiera kształtów. Moc, ...
źródło: comment_fFc47bidTybMTwbak4y1YOfMxm9hOLr1.jpg
  • 14
@patrolez: Po prawej widać szparę przez którą może uciekać ciepło (tamtędy za pleksi będą też filtry wkładane, zapomniałem napisać że nawiercona 3mm plexi czeka juz na przykręcenie). Używam panelu o podobnych rozmiarach, ale z 3m paska led (ten ma 5) do doświetlania jednego pomieszczenia w domu, ciepło odprowadzone całkiem dobrze. Zasilacz i tak zewnętrzny, panel ma po prostu gniazdo do zasilacza.
@qwarqq: Kontrolujesz jakoś temperaturę barwową / CRI czy ledy dałeś jakie były? Nie będą ci się przegrzewać na pełnej mocy? Są upakowane dość gęsto a na dodatek nie widać czy na spodzie jest drewno czy jakaś metalowa płyta w funkcji radiatora.
@olewales: temperatura barwowa najbliżej tego co dałem rade do fotograficznego, czyli ledy 4500k. CRI > 80%, niestety profesjonalne z minimum 90% kosztują fortunę. Ledy SMD 2835. Do moich zastosowań (amatorskie filmy fabularne) powinno styknąć. Do zdjęć z produktami może nie być najlepsze.
@Sektro: Dałem link w poprzednim poście do sklepu, to są wysoko wydajne diody, kosztują troszkę więcej (100zł / 5m). Do tego dolicz 50zł za zasilacz 12v/8A (zapas mocy musi być), i 30zł za przetwornicę do car audio.
Przyklejone jest na płycie hdf 3mm. Panel na tej samej płycie, też z plexi, ale z 3m grzeje się do 40'C świecąc całą dobę (zmierzone pirometrem). Więc jakiś zapas jeszcze mam, z tego co
@qwarqq a mnie bardziej interesuje czym będziesz je sterować ze step-down? Zasilanie z 12v zasilacza, zbijesz na max 11v?
Voltami, czy amperazem? Jaki sterownik?