Wpis z mikrobloga

@Wypoks: A tam kryzys, Luis wywalił coś, z czego korzystało pół promila użytkowników, a obciążało znacznie serwery, paru krzykaczy pokrzyczało na forum i tyle.
  • Odpowiedz
Jako że duolingo przeżywa kryzys i ubywa użytkowników (...)


@Wypoks: Serio? W sumie Duo może nużyć, teraz na dodatek ta diaspora między stroną a apkami. Z drugiej strony chyba nie ma lepszego startera.
  • Odpowiedz
@Wypoks: Imersję, czy jak to się tam oficjalnie nazywało po polsku. Luis von Ahn jako powód podał problemy z utrzymywaniem, a potem dodał niską popularność (dosłownie pół promila).
Tak sobie skojarzyłem, że taka wzmianka spadku popularności Duolingo jest pewnie spowodowana tą "aferą", widzę jednak, że imersja obchodzi nawet mniej ludzi, niż myślałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pół promila użytkowników


@vytah: serio tylko 60k userow z tego korzystalo (duolingo ma 120mln userow)? nie wierze ze tyle osob potrafi obciazyc serwery na ktore wywalane jest $40k dziennie.
  • Odpowiedz
detharon

On Duolingo since 2012-06-16.


@Wypoks: na początku pokładałem spore nadzieje w Duolingo, bo się wydawało być innowacyjne własnie przez immersję... którą teraz usunęli zupełnie. Cały hype był robiony pod crowdsourcingową naukę języka. To miała być rewolucja, a zrobił się z tego zwykły, przeciętny kurs, niczym niewyróżniający się spośród konkurencji.

Co do samego kursu, to o ile te pierwsze kursy (na przykład hiszpański) były robione przez ekspertów i były dobre, to
  • Odpowiedz
@Detharon: metodami immersji czyli zanurzeniem się w danym języku tak? I czy mógłbyś polecić coś lepszego niż duolingo, jeśli z takiego korzystasz?
  • Odpowiedz
@Wypoks: dla jakiego języka? Mogę coś polecić dla rosyjskiego, hiszpańskiego i angielskiego.

Metoda immersji to zanurzenie się w języku, głównie dla zaawansowanych, ale nie tylko. Na przykład jest taka seria podcastów po rosyjsku dla osób uczących się języka, które prezentują jakąś rozmowę, na przykład o pogodzie, a potem trudniejsze słowa są opisywane łatwiejszymi słowami, w prosty i zrozumiały sposób - wszystko, oczywiście, po rosyjsku.
  • Odpowiedz
@afe1: Tu nie chodzi o serwery, ale o programistów i moderatorów.
@Detharon: Mnie interesowałby hiszpański.
Jeśli zaś chodzi o jakość kursów, to hiszpański zawsze wydawał mi się jednym z drętwiejszych, dużo pojedynczych słówek lub bardzo prostych zdań, a i TTS dupy nie urywa.
  • Odpowiedz
@Wypoks: immersja dla angielskiego jest najprostsza, bo wszystko jest po angielsku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bierzesz sobie jakiegoś klasycznego audiobooka, słuchasz, jak czegoś nie rozumiesz, to sięgasz po tekst, nowe słówka tłumaczysz tutaj i zapisujesz sobie w programie, który Ci wyznacza powtórki, rinse and repeat. Po każdej książce będziesz widzieć wyraźny postęp, jeżeli uczysz się dobrze, to w głowie aż się kotłuje od zdań i
  • Odpowiedz