Wpis z mikrobloga

Poniżej opiszę sposób wygodne korzystanie z komunikatora FB na desktopie, zachowując przy tym wstrzemięźliwość od newsfeeda. Pewnie jest to gdzieś opisane, ale jakoś tak swoimi siłami na to wpadłem...

Potrzebowałem komunikatora do Facebooka, żeby nie zerkać na tablicę i nie zostawać na FB dłużej niż planowałem. #samorozwoj #prokrastynacja

Skype już nie wspiera komunikacji FB, WTW ostatnio nie komunikuje się moim zdaniem z FB w poprawny sposób.

Dodatkowe zalety:
-> łatwo sterować wielkością czcionki, więc nawet w #pracbaza #korposwiat łatwo o prywatność, pomniejszając czcionkę do rozmiaru niewidocznego dla postronnych.
-> można mieć zablokowaną w StayFocusd stronę fejsa, a messenger działa dalej
-> zablokowałem sobie za pomocą uBlocka prawą część, gdzie widać dane o użytkowniku

Dodatkowo za pomocą różnych kombinacji łatwo można zmienić kolorystykę i chyba nikt się ostatecznie nie domyśli, że siedzimy na komunikatorze FB. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poradnik dla użytkowników Chrome
1. https://www.messenger.com/
2. Przycisk trzech kropeczek - Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome
3. Więcej narzędzi
4. Dodaj do pulpitu, z opcją Otwórz jako okno. Na pulpicie pojawi się skrót, który otworzy messengera jako "aplikację", bez zakładek itd.

#systemtip

Sterowanie skalowaniem:Za pomocą ctrl+ - i Ctrl+ = sterujemy skalowaniem w otwartym Messengerze z pulpitu. U mnie 50% wystarczy. Ktoś kto siedzi za mną nie jest w stanie odczytać moich wiadomości, ale uwaga na zdjęcia - warto zmniejszyć okno rozmowy, żeby nie było widać więcej niż 2-3 wiersze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Usuwanie danych o użytkowniku, moduł po prawej: Z pomocą przychodzi uBlock. Prawym przyciskiem myszy na module i opcja "Zablokuj element". Kliknąć na moduł po prawej żeby się podświetlił na czerwono i bodajże trzeba zablokować ##.4j5
Wybrać opcję Utwórz i odświeżyć żeby zobaczyć efekty.

#milionowamotywacja
  • 6
  • Odpowiedz
@asd1asd: W jaki sposób? Widzę tam opcję ukryj sekcję, ale szerokość zostaje i mam powielenie informacji z nagłówka itd.

edit: widzę już, trzeba kliknąć "i"...
  • Odpowiedz