Wpis z mikrobloga

Czy jest sens używania najnowszego linuxa, jeśli aktualizacje rozwalają mi system, na starymdziała drukarka na nowym nie działa i nie da się tego obejść, jakie jest wasze zdanie?
No i dlaczego Chrome pod starsze linuxy nie chce się aktualizować do najnowszej wersji, jakaś alternatywa?
#linux
  • 24
@i_love_poland: nie ma sensu. Korzystaj z distro, które jest wydane minimum pół roku temu.
Jeśli chodzi o wspomniane Ubuntu to dobre są wersje LTS, które mają wydłużony okres przydatności do spożycia. Na trzy lata spokój. Jednak zasada pół roku od wydania również się tu stosuje.
@napcok: Mnie już szlak trafia, żałuję, że cokolwiek aktualizowałem, skoro świetnie działało, aktualizacja - znika dźwięk w filmach, aktualizacja - drukarka nie działa, aktualizacja nowe jądro - wywala się na starcie, czuję się jak jakiś saper co z każdą aktualizacją dostaje nowe bomby do rozbrojenia
@Tutanchanon: wiem że manjaro jest proste, sam używam i sobie bardzo cenię. Ubuntu nie dotykam odkąd zmarnowałem czas na spróbowanie pierwszego wydania, to było dawno temu więc się nie wypowiadam na temat tej dystrybucji. Piszę że trzeba ogarniać cokolwiek, bo widzę często na forach ludzi którzy instalują linuksa, a nawet nie wysilają się żeby cokolwiek sobie przyswoić na temat tego systemu. Manjaro na pewno nie jest dla takich typów. Przydaje się
@i_love_poland: ta wiem, mnie też to kiedyś parę razy się zdarzyło (na windzie też, żeby nie było). Powiadam, z LTS jest najmniej problemów ale również nie należy instalować od razu po wydaniu.

U Ciebie to była aktualizacja do danej wersji systemu czy upgrade do nowszej wersji całego distro?