Wpis z mikrobloga

No i moi kochani stalo sie. Na poczatku czerwca spelniam swoje marzenie i jade na Islandie. Bilety lotnicze, noclegi i samochod klepniete. 2 noce w Rejkijaviku, 3 w Akureyri, a pozniej bedziemy improwizowac. Jakies porady? Co zobaczyc szczegolnie, czego unikac (na mojej liscie jest Blue Lagoon- mam watpliwosci?). Wszelkie porady mile widziane (ʘʘ)
#islandia #podroze
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fotiks: Samochód terenówka? Na początku czerwca potrafi być jeszcze gdzieniegdzie zima pełną gębą, a drogi zamknięte. Koniecznie jedźcie na Landmannalaugar, ja bym odpuścił Blue Lagoon, Geysir, a nawet Thingvellir. Znacznie fajniejsze cuda są w interiorze i na wschodnim wybrzeżu.

Ceny powariowały ze względu na Amerykanów. Odkąd WOW odpalił loty ze Stanów pojawiają się tam ich tabuny i trochę zaczyna też cierpieć na tym autentyczność - wycieczka busami na wielkich kołach
  • Odpowiedz
@starface: Wypozyczylem z Budgetu i zapis jest troche skomplikowany. Generalnie mam ubezpieczenie na odpryski i moge wjezdzac na szutry o ile droga jest otwarta. Nie mozna przejezdzac bezwzglednie przez rzeki.
  • Odpowiedz
@karczochh: wypas. Mow tak szczerze co bys polecil na 7 dniowy trip od niedzieli do niedzieli. Przylatujemy rano i wylatujemy rano. Generalnie na mojej liscie jest 2 dni w Rejkiaviku, ogladanie wielorybow, lodowa jaskina (drogo, ale chyba warto).
  • Odpowiedz
@karczochh: A i jeszcze jedno co z Northern Lights? Wiem oczywiscie, ze w lecie nie ma szans, ale powiedzmy, ze przylecialbym w pazdzierniku/listopadzie. Jest jakas szansa, zeby zobaczyc je z Rejkiaviku powiedzmy "walking distance" czy trzeba gdzies jednak jechac?
  • Odpowiedz
@fotiks: łoooo pracowałem jakieś 30-40 km dalej w stronę Hofn. Teraz jestem niedaleko Borgarnes. Jak byś chciał i byl gdzieś w pobliżu to daj znać to Cię przenocuje :-)
  • Odpowiedz