Wpis z mikrobloga

Art. 92

§ 1. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.


W sumie policjant nie musiał mandatu wlepiać, no ale na darmo nie przyjechali ^^ A co do 80zł to się nie dziwię, ciężko tam wjechać przez przypadek, wszystko jest oznaczone, podpisane że to dworzec autobusowy, zakaz wjazdu. Jest
@manio1142: nie sledze dzialalnosci wardegi, kiedys ogladalem pare filmikow, nie zawsze mi sie podobalo to co robil ale zwykle byl raczej nieszkodzliwy. policjant wygial mu reke w taki sposob ze przez chwile myslalem ze mu ją zlamie, w dodatku rzucili na glebe srednio zbudowanego niskiego goscia jakby nie mogli z nim sobie poradzic. nie wielm ile prawdy jest z tym wzywaniem wsparcia ale jesli serio wezwali to jest to kpinia. ciezko
@onsok: Jak spróbujesz się bronić przed policją nożem, to masz gwarancję że na pewno nie zostaniesz rzucony na ziemie i obezwładniony ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Sama akcja profesjonalna jak na pokazach.
Nikt się nie będzie #!$%@?ł z tym jak ktoś wygląda o ile to nie dziecko, kaleka lub laska w ciąży. Jest mnóstwo przypadków, że koleś jest chudy ale silny opór i nie odczuwa bólu. Nie ma
Jak spróbujesz się bronić przed policją nożem, to masz gwarancję że na pewno nie zostaniesz rzucony na ziemie i obezwładniony ( ͡° ʖ̯ ͡°).


@Maro88z: przeciez napisalem ze mam na mysli obrone niefizyczna.
Ok czyli jak wysiąde z samochodu podczas kontroli to policjant zamiast poprosic zebym wrocil do auta ma prawo rzucic mnie na glebe i skuc? to nie ameryka
@onsok: po pierwsze ma takie prawo ale sie tego nie robi z przyczyn oczywistych, a po drugie masz pociety film i pewnie jak kazali mu wejsc do auta to odmowil.
przeczytaj ustawe o spb to sie dowiesz jakie policjant ma srodki wobec osob stawiajacych bierny opor lub odmawiajacych wykonania polecenia. sila fizyczna jest tutaj najmniej dolegliwa