Wpis z mikrobloga

Tym razem zrobiłem sobie w słoiku po gęstwie test fermentacji (w sumie pierwszy raz). Dziś sprawdziłem i zeszło z 14 BLG do ok 1,5-2 BLG. Czy to oznacza, że w głównym fermentorze NA PEWNO zejdzie tak nisko? Czekać do oporu aż zejdzie do tych 2 BLG (wierząc, że skoro w próbnym tak zeszło to w dużym MUSI zejść do tego poziomu)?
Gęstwa US-05, a fermentacja w temperaturze 19-21 st C
Na razie nie patrzę do dużego fermentora bo minęło dopiero 9 dni ale pytam tak na przyszłość.
#piwowarstwo
  • 13
@LowcaAndroidow: @latajaca_kaczka: To po co mi ten test? Ktoś mi tu na mirko kiedyś zachwalał robienie testowej fermentacji jak pytałem czy zejdzie niżej skoro od kilku dni mam 5 blg. Nic by mi nie dał taki test, w którym by wyszło, że BLG zeszło do 2 stopni (a w głównym fermentacja stanęła na 5 BLG)
Cytując klasyka: "po co to na co to komu?"
@Biernas89: Po jakim czasie robisz
@Gronie: zawsze robię po 7 dniach, bo zakładam, ze to minimalny czas burzliwej; niektóre po tych 7 dniach mają wynik ten sam co szybkiej fermentacji, niektóre musze jeszcze 2-3 dni trzymać;
@Gronie: a nie robisz cichej? jeśli od kilku dni Ci nie schodzi nizej to juz nie zejdzie, szczególnie w tej temperaturze, więc jeśli nie robisz cichej to śmiało butelkuj. Generalnie troche mało jak z 14 zeszło do 5, ale za to będziesz miał pełniejsze piwo :)
@Biernas89 Nie no przy okazji rzuciłem trochę na cichą i poczekam jeszcze z tydzień. Ale tak jak piszesz, nawet jeśli już nie zejdzie niżej to będę butelkował.
Co się stanie kiedy gęstwy dam za mało?


@Gronie: Jeżeli nie robisz piwa powyżej 16Blg to na pewno się namnożą i zeżrą wszystko, ale będzie to trwało dłużej (np zamiast 7 to 14 dni). Ale jak dasz np. jedną paczkę drożdży do warki 19Blg to prawdopodobnie przerobią ile sił i resztę zostawią. Wtedy zadajesz drugą paczkę (jeżeli nie zrobiłeś tego na początku). A najlepiej to już na takie mocne warki robić