Wpis z mikrobloga

@sorasill:

4. Kiedy praca daje ci w dupe, jak szukać przyjemności w czymś "co musisz".


Ooooo panie, to bym napisał esej dłuższy niż Odyseja Homera xD

5. Paczka zapałek się wypala. Czyli jak pracować żeby podpalać świeczki na torcie, a nie spalać zapałki.

Filozof.
@loczyn: okej, jest jakiekolwiek inne oprogramowanie pozwalające na naukę tworzenia scen 3D, które jest udostępniane za darmo w celach niekomercyjnych do zdobywania wiedzy, projektowania i kształtowania świata? Rozumiem, są różne metody pracy i zdobywania oprogramowania, ale chyba z nich wyrosłem dawno temu i szkoda mi syfu na komputerze instalować.
, jest jakiekolwiek inne oprogramowanie pozwalające na naukę tworzenia scen 3D, które jest udostępniane za darmo w celach niekomercyjnych do zdobywania wiedzy, projektowania i kształtowania świata?


@sorasill: nie ma. I sam Blender jest traktowany coraz bardziej serio. On po prostu ma taki BEZSENSOWNY, BEZPODSTAWNY hejt :V

Przy czym nie polecałbym Blendera mimo wszystko bo mega uzależnia. Jest paradoksalnie za dobry. To nie GIMP żeby #!$%@?ł po roku i przekonał do PSa.
mnie w sumie bardzo interesują płace, np za zlecenia. Nie mam pojęcia ile powinienem brać. I w sumie jak zacząć też, jeżeli chodzi o to jak profesjonalnie zacząć


@Naxster: Ok.
@loczyn: no to będe musiał nagiąć swoje zasady. Co jest najbardziej ergonomiczne dla noob`ka w 3D napisz.


@Naxster: no zobaczymy co kolega rozpisze w tematach. Sam jestem ciekaw, choć mam mało wspólnego z 3D. Kiedyś ogarnelem sobie prosty wzór na to żeby mi się chciało jesli chodzi o projekty i jak na razie się sprawdza :)



nie wiem czy to dobry sposób, wymiernie satysfakcjonujący.
@loczyn: Gość co w techlandzie robił pojazdy, jest chyba seniorem i dłubał to w Blendzie. Widziałem oferty wymieniające go wśród softów. Jeżeli jest oferta gdzie jest wymieniony Blendzior a Cinema4D nie, to znaczy, ze jest poważnie traktowany :D
No to 20k.


@Rezix: Może być milion. Widzę setki kont na Deviantarcie które mają 5, 8, 10 lat albo i więcej i cały czas robią taką samą #!$%@?ę. Jakość godzin > ilość godzin.
@Naxster @loczyn: Ja używam Blendera w pracy, jako jedno z narzędzi graficznych (prócz illustratora, PSa i Indesign i kilku mniejszych programów) do tworzenia szybkich wizualizacyj dla klientów, jako podstawowy program do tworzenia i przygotowywania modeli i prototypów do wydruków 3d, oraz jako narzędzie pomocnicze przy tworzeniu ilustracyj.
Na moje potrzeby wystarcza w 108,61% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@loczyn: Blender jest spoko i jak najbardziej można go używac komercyjnie (w sensie - nie jest gorszy w żaden sposób). Ale prędzej czy później będziesz musiał nauczyć się innego softu, chociażby dodatkowo.