Wpis z mikrobloga

Jeżdżę ok 2 razy w roku od kilku lat. Tunel od 90 do 130 w jedną stronę. Prom taniej, ale ok 2 godzin dłużej.

Paliwo ok 150 funtów w jedną stronę, ale mam duży silnik i w Niemczech zawsze cisnę.

możesz kupić breakdown cover na 1 dzień przejazdu za kilkanaście funtów.
@martinosv: nie ukrywam, ze prom bylby dla mnie lepszym rozwiazaniem, bo bede jechac solo. wiec mialbym czas zeby sie kimnąć no i bedzie oczywiscie taniej. mam zamiar jechac zwyklym benzyniakiem 1,6 wiec spoko :) no i wlasnie, co jezeli auto sie "zesra" po drodze, jakies ubezpieczenie z laweta w razie w by sie przydalo. to jest ten breakdown cover?
@Lanza: zamordujesz, znaczy - ja jechałem moją pierwszą trasę Seatem Toledo 1.6 100km i nawet spoko było, ale im szybsze auto tym lepiej się jedzie, szczególnie przez Niemcy. Przy dużych prędkościach w lekkim aucie trzeba uważać na podmuchy wiatru :)

@wywijas: jak nie masz LPG to możesz tunelem ale:
1. lubią tam obozowicze do niego wchodzić
2. jest drożej

Osobiście polecam prom DFDS Seaways i płynąć do Dunkierki - jest
@wywijas: @martinosv: @sorek: Ostatnio za tunel , wrzesień albo październik płaciłem 60 dwie dwie strony. IMO tunel >prom i uchodźcy nie wchodzą już bo żandarmeria z bronią pilnuje.
Dratford Crossing 2.50 w jedną stronę, płacisz online lub przez telefon, możesz przed podróżą albo w ciągu 24h po.
@Lanza: Ja jechałem w obie strony VW Polo 1.4 Wykonalne, ale nie pociśniesz ze względu na wysokie spalanie przy szybkiej jeździe i hałas w kabinie. Małe silniki naprawdę potrafią wyć przy wyższych obrotach, co po kilku godzinach jazdy trochę denerwuje.
@Kuba_prezes: No to wiem bo jechałem do Londynu z Barnsley ostatnio to przy 110km/h już jest głośno. Więcej raczej bym nie cisnął, a Ty jaką prędkość trzymałeś na autostradzie? Jakie spalanie Ci wyszło?
@Lanza: Podczas podróży do Anglii na trasie Stryków - Świecko gnałem prawie cały czas 160 i więcej, więc spalanie wyszło jakieś 12 - 13 litrów. Nie opłacało się to zbytnio, więc trochę zwolniłem i przy jeździe 110 - 120 było już powiedzmy w normie bo około 6 - 7 litrów. Z UK jechałem już na luzie bo nie trzeba było zdążyć na prom i też cały czas 110 - 120 :)
@wywijas: nie wiem / nie czytalem wszystkiego ale jesli sie stresujesz powrotem na prom to wiedz ze jesli bedziesz za wczesnie to moga cie wpuscic na ten wczesniejszy prom na podstawie biletu jaki masz na pozniejsza godzine :D
A, i jak nie #cebula max to kup se wejscie za bodajze 6£ za os do tej strefy gdzie mozna normalnie usiasc sa zajebiscie wygodne fotele i barek z mala przekaska plus herbata/kawa/soki
@wywijas: Jak bedziesz plynac promem to polecam wykupic bilet flexi. Wtedy przynajmniej nie musisz sie spieszyc na prom i martwic czy dasz rade czy nie. Bardzo przydatne zwlaszcza wracajac w zimie bo warunki na drodze potrafia zaskoczyc.
@trustME: ja place okolo £35 ale tylko dlatego ze biore dokladam ja przed wyjazdem "do konca trwania ubezpieczenia" a te mi sie konczy zaraz po wakacjach. Jak odnawiam to juz mowie ze nie chce :) az do nastepnych wakacji.
Troche #sekretykuzniara ;>

@Lanza: trasa 2k km to chyba juz ze Szkocji co? Ja tyle robie od siebie spod granicy ze Szkocja.
@Bieniuraper: czytam sobie oferty breakdown cover i nie mogę się dopatrzeć tam lawety na wypadek rozkraczenia sie na trasie.

European roadside assistance and recovery** - Unlimited. czy to to?